AktualnościRzeszów

Grzegorz Braun: Wzywamy PiS aby zostawili księży i wiernych w spokoju

Pod Ratuszem miejskim w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa działaczy Konfederacji z posłem Grzegorzem Braunem na czele. Politycy wzywali na niej do poszanowania wolności religijnej w naszym kraju. 

W konferencji prasowej uczestniczyli działacze ugrupowań wchodzących w skład Konfederacji. Poseł Grzegorz Braun potępiał na niej działania władz państwowych oraz Głównego Inspektora Sanitarnego wobec księży oraz wiernych. Nawoływał także do masowego wpuszczenia ludzi do kościoła, ponieważ jako zdaniem wolność religijna jest jedną z najważniejszych wolności w naszym kraju.

Kwarantanna przyniosła dużo szkodliwego naszemu krajowi i społeczeństwu. Bez wolności religijnej nie ma mowy o istnieniu jakiejkolwiek innej wolności. Chcemy zwrócić uwagę na nagonkę ze strony GIS-u oraz policji na proboszczów oraz wiernych.  Księża uzyskali także instrukcję w jaki sposób mają udzielać komunii – tak mówił na konferencji poseł Braun.

Takie słowa oraz działania polityków Konfederacji mają z pewnością związek z działaniami władz wobec księży i ministrantów we Frysztaku. Według naszych informacji doszło tam do rażącego naruszenia rozporządzenia Ministra Zdrowia. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Poseł Braun wzywał także do całkowitego zniesienia obostrzeń w sprawie przemieszczania się ludzi. Apel ten ma związek ze zbliżającym się świętem Bożego Ciała oraz trwającą, rzecz jasna nieoficjalnie, kampanią wyborczą.

Wzywamy władze aby pozwolili ludziom w spokoju świętować to jedno z najważniejszych świąt. Kampania wyborcza jest bowiem cały czas nieustannie zakłócana i niemożliwa do przeprowadzenia. Na 99% 12 czerwca Podkarpacie będzie gościć kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka – dodał poseł Braun.

Obejrzyj relacje na żywo z konferencji polityków Konfederacji:

Polub i udostępnij