Prasówka 02.02.2022 – podsumowanie dnia na Rzeszów112.pl

Jakie artykuły czytelnicy Rzeszów112.pl czytali najchętniej 02.02.2022? Przygotowaliśmy dla Was krótkie zestawienie z najważniejszymi informacjami przygotowanymi przez naszych redaktorów. Całe artykuły możecie przeczytać klikając w linki.

Na stacji w Czudcu znaleziono zwłoki bez głowy?!

W mediach społecznościowych ukazał się mrożący krew w żyłach wpis o znalezieniu w budynku stacji w Czudcu zwłok bez głowy! Wyjaśniamy, co na ten temat wie strzyżowska policja? Informację o tym zdarzeniu przesłała na naszą skrzynkę „osoba dobrze poinformowana” – Zwłoki leżały blisko rok, przysypane pod gruzem – relacjonuje internautka. Otrzymaliśmy też kolejne relacje, które przedstawiają mrożący krew w żyłach obraz okoliczności sensacyjnego odnalezienia zwłok.

– Na ten moment policja z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo – śledczego z Komendy Głównej Policji prowadzi dochodzenie ws zidentyfikowania zwłok (gdyż nie zostały one zidentyfikowane, nie zgłoszono na ten moment żadnego zaginięcia, które świadczyłoby, że jest to denat ze stacji), oraz znalezienia sprawcy morderstwa – Relacjonuje dalej autor wpisu.

CBŚP i PK: sześciu zatrzymanych w sprawie fikcyjnego obrotu trumnami

Sześć osób zostało zatrzymanych w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się fikcyjnym obrotem trumnami; łączna kwota wystawionych przez zatrzymanych nierzetelnych faktur wyniosła ponad 10 mln zł – poinformowały Centralne Biuro Śledcze Policji i Prokuratura Krajowa. Rzeczniczka CBŚP podinsp. Iwona Jurkiewicz podkreśliła, że rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie wystawiali i posługiwali się fikcyjnymi fakturami VAT, to efekt śledztwa prowadzonego przez CBŚP, KAS i Prokuraturę Krajową. Dział prasowy PK poinformował, że podejrzanych 25 stycznia zatrzymali funkcjonariusze z katowickiego Zarządu CBŚP i Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego na polecenie Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji.

Wypadek w Ropczycach. Mężczyzna trafił do szpitala

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku nad DK94 w Ropczycach. Kierujący oplem potrącił pieszego. Do wypadku doszło w środę 2 lutego po godz. 18 na drodze krajowej nr 94 w Ropczycach. Z ustaleń policji wynika, że kierujący oplem potrącił pieszego na przejściu. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została ranna, mężczyzna trafił ranny do szpitala.

Rzeszów gospodarzem Halowych Mistrzostw Polski juniorów

W kolejny weekend Rzeszów będzie gościł najlepszych młodych lekkoatletów w Polsce. W obiektach Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski juniorów do lat 18 i 20. O szczegółach imprezy organizatorzy, przedstawiciele miasta, Uniwersytetu Rzeszowskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki rozmawiali dzisiaj podczas spotkania z mediami.

– Z przyjemnością ogłaszamy, że w dniach 11-13 lutego odbędą się tu mistrzostwa polski w lekkiej atletyce. Królowej dyscyplin sportowych, jak już wiemy po minionym sezonie, dostarczycielce największej ilości medali dla Polski, chociażby na olimpiadzie i wielu mistrzowskich imprezach światowych. Jako miasto wkraczamy z nowym obiektem na tę mapę i podejmujemy wielkie wyzwanie, zapraszając jednocześnie mieszkańców Rzeszowa do wspólnego kibicowania i śledzenia wyników – mówi Konrad Fijołek.

 

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/5845-prasowka-02-02-2022-podsumowanie-dnia-na-rzeszow112-pl

Polub i udostępnij