Prasówka 16.02.2022 – podsumowanie dnia na Rzeszów112.pl

Jakie artykuły czytelnicy Rzeszów112.pl czytali najchętniej 16.02.2022? Przygotowaliśmy dla Was krótkie zestawienie z najważniejszymi informacjami przygotowanymi przez naszych redaktorów. Całe artykuły możecie przeczytać klikając w linki.

Kolejny dzień amerykańscy żołnierze lądują w podrzeszowskiej Jasionce

Na podrzeszowskim lotnisku w środę wylądowały kolejne samoloty ze sprzętem i żołnierzami 82. Dywizji Powietrznodesantowej. Amerykanie będą stacjonować w południowo-wschodniej części naszego kraju, ich główną baza będzie prawdopodobnie lotnisko w Mielcu na Podkarpaciu.Jak ustaliła PAP, w środę przyleci znacznie mniej wojskowych niż w trakcie ostatnich dwóch dni, kiedy do Jasionki w poniedziałek i we wtorek dotarło po ok. 1 tys. żołnierzy dziennie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w środę prawdopodobnie do Jasionki nie przyleci już więcej samolotów z amerykańskimi żołnierzami. Wojsko nie udziela informacji o tym, gdzie stacjonować będą Amerykanie, ale prawdopodobnie główną bazą żołnierzy z USA będzie lotnisko w Mielcu, gdzie rozstawiono kilkaset namiotów. Część wojskowych, być może, stacjonować będzie w koszarach ma poligonie w Nowej Dębie. Prawdopodobnie Amerykanie będą też stacjonować lub ćwiczyć w Ośrodku Szkolenia Górskiego w Trzciańcu w Bieszczadach.

Rzeszów ma plan na dolinę Wisłoka. Powstanie tam potężny park

Gotowy jest projekt planu zagospodarowania terenu w rejonie Kopca Konfederatów Barskich. Zgodnie z zapowiedzią prezydent Konrada Fijołka, powstaną tu atrakcyjne tereny zielone i rekreacyjne. Dokument przygotowany przez Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa obejmuje około 58 hektarów terenu.

– Zgodnie z obietnicą, zleciłem planistom, aby zarezerwowali tu teren pod zieleń i rekreację. Ma tu powstać duży, piękny park, w którym mieszkańcy Rzeszowa będą mogli miło spędzać czas i odpoczywać. Zależy mi, aby takich miejsc w Rzeszowie było jak najwięcej – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

RCB: stopień alarmowy ALFA-CRP na terenie całego kraju

Od wtorkowej nocy do 28 lutego w całym kraju obowiązywać będzie stopień alarmowy ALFA-CRP, który został wprowadzony w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni – przekazało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Stopnie alarmowe lub stopnie alarmowe CRP wprowadza, zmienia i odwołuje premier. Są cztery stopnie alarmu: ALFA, BRAVO, CHARLIE i najwyższy DELTA. We wtorek na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że od godz. 23.59 15 lutego do godz. 23.59 28 lutego na terenie całego kraju obowiązuje stopień alarmowy ALFA-CRP.

Wypadek w Świlczy. Mężczyzna został porażony prądem

W podrzeszowskiej Świlczy doszło do niebezpiecznego wypadku. Do szpitala został przewieziony mężczyzna, który spadł ze słupa energetycznego i został porażony prądem. Do zdarzenia doszło w środę 16 lutego około godz. 9 rano w podrzeszowskiej Świlczy. Z ustaleń policji wynika, że 55-letni mężczyzna podczas prowadzenia prac modernizacyjnych sieci energetycznej spadł ze słupa na skutek porażenia prądem. Mężczyzna został natychmiast przewieziony do szpitala, jednak na szczęście jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Na miejscu zdarzenia pojawili się także przedstawiciele inspekcji pracy.

W rzeszowskich szkołach asystenci pomogą niepełnosprawnym uczniom

W kilku rzeszowskich szkołach i przedszkolu zatrudnieni zostaną asystenci. Będą oni pomagać w nauce dzieciom niepełnosprawnym i z innymi dysfunkcjami. Asystentów będzie dziecięciu. Ich zatrudnienie będzie możliwe dzięki dofinansowaniu w wysokości 205,2 tys. zł, które w ramach projektu „Asystent ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” miastu udało się zdobyć.

– Zadaniem asystentów będzie pomoc uczniom w zrozumieniu tematyki zajęć lekcyjnych lub na zajęciach pozalekcyjnych – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

 

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/5953-prasowka-16-02-2022-podsumowanie-dnia-na-rzeszow112-pl

 

Polub i udostępnij