Prasówka 30.01.2022 – podsumowanie dnia na Rzeszów112.pl

Jakie artykuły czytelnicy Rzeszów112.pl czytali najchętniej 29.01.2022? Przygotowaliśmy dla Was krótkie zestawienie z najważniejszymi informacjami przygotowanymi przez naszych redaktorów. Całe artykuły możecie przeczytać klikając w linki.

Wypadek w Rzeszowie. Mężczyzna spadł z bloku

Z jednego bloków przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie wypadł mężczyzna. 19-latek spadł prosto na dach siłowni Calypso. Do zdarzenia doszło w piątek 28 stycznia około godz. 22 przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie. Z ustaleń policji wynika, że w jednym z mieszkań trwała impreza.

– Jeden z jej uczestników wyszedł na chwilę na balkon, aby się przewietrzyć. Nie wracał jednak przez dłuższy moment, więc inny z uczestników wyszedł, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku – przekazuje Anna Klee-Bylica z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Pozytywny wynik kontroli przetargu na wykonawcę S19 Babica-Jawornik

Pozytywnym wynikiem zakończyła się kontrola przetargu na budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku Babica – Jawornik. Przeprowadził ją Prezes Urzędu Zamówień Publicznych. W ramach inwestycji powstanie odcinek drogi ekspresowej o długości 11,6 km, o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach (plus pas awaryjny). Wybudowany zostanie węzeł drogowy zlokalizowany w rejonie miejscowości Strzyżów i Czudec, na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 1931R. Powstanie także Miejsce Obsługi Podróżnych Jawornik (w kierunku Rzeszowa) oraz obiekty inżynierskie. Będzie to siedem estakad na bardzo wysokich podporach, w tym największa estakada o długości ok. 1,2 km i filarach o wysokości ok. 100 m.

Testy na Covid-19 w aptece. Czy w Rzeszowie można je wykonać?

Do piątku 28 stycznia zaledwie 9 aptek na Podkarpaciu zgłosiło chęć uczestnictwa w testowaniu przeciw COVID-19. Czy wśród nich są placówki w Rzeszowie? Rzecznik prasowy podkarpackiego oddziału NFZ, Rafał Śliż poinformował, że do piątku 28 stycznia zaledwie 9 patek na Podkarpaciu zgłosiło chęć testowania przeciw COVID-19. Na tej liście nie ma niestety żadnej placówki z Rzeszowa ani powiatu rzeszowskiego.

Nie żyje Jan Kustra, były zawodnik i trener Stali Rzeszów

W wieku 71 lat zmarł pan Jan Kustra – były piłkarz i trener grup młodzieżowych Stali Rzeszów, w latach 1998-2000 szkoleniowiec pierwszej drużyny seniorów biało-niebieskich, nauczyciel wychowania fizycznego w V Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego SMS w Rzeszowie. Jak wspominał Łukasz Szczoczarz w jednej z rozmów, która ukazała się na łamach klubowych mediów, to dzięki panu Janowi rozpoczął treningi z I zespołem i mógł zadebiutować w biało-niebieskich barwach.

Zaatakował brata nożem! Był kompletnie pijany!

Policjanci interweniowali w jednym z domów w gminie Lubaczów, gdzie podczas awantury domowej, brat zaatakował nożem brata. 41-latek usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Jak ustalili policjanci, pomiędzy braćmi doszło do kłótni i szarpaniny. Jeden drugiego zranił nożem. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości obu mężczyzn. Ranny 35-latek miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie, a jego brat blisko 4 promile. 41-letni sprawca uszkodzenia ciała swojego brata, został zatrzymany. Wczoraj usłyszał zarzuty i przyznał się do winy.

 

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/5815-prasowka-30-01-2022-podsumowanie-dnia-na-rzeszow112-pl

Polub i udostępnij