Prasówka 31.01.2022 – podsumowanie dnia na Rzeszów112.pl

Jakie artykuły czytelnicy Rzeszów112.pl czytali najchętniej 31.01.2022? Przygotowaliśmy dla Was krótkie zestawienie z najważniejszymi informacjami przygotowanymi przez naszych redaktorów. Całe artykuły możecie przeczytać klikając w linki.

Koronawirus na Podkarpaciu [poniedziałek 31 stycznia 2022]

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia w poniedziałek 31 stycznia w Polsce zanotowano 33 480 nowych zakażeń koronawirusem. Wyzdrowiało 44 853 osób. Największą liczbę nowych przypadków wykryto na Śląsku – 5502. Na Podkarpaciu zanotowano 959 nowych zakażeń. W kraju zmarły 33 osoby, przy czym cztery z nich nie miało chorób współistniejących. Na kwarantannie przebywa obecnie 666 689 osób. Ostatniej doby wykonano 106 663 testów.

Dramatyczny finał poszukiwań kobiety. Nie żyje 61-latka

Dramatycznym finałem zakończyły się poszukiwania 61-letniej mieszkanki Oleszyc. Poszukiwania kobiety prowadzone były prawie przez całą noc. O zaginięciu kobiety policja została poinformowana w niedzielę 30 stycznia po godz. 19. kobieta około godz. 17 wyszła od swoich znajomych i nie dotarła do domu. Z zebranych informacji wynikało, że ostatni raz była widziana na drodze prowadzącej z Zabiałej do Oleszyc. Z uwagi na bardzo złe warunki meteorologiczne, silny wiatr, policjanci wspólnie ze strażakami PSP i OSP, funkcjonariuszami Straży Granicznej niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania. Sprawdzono miejsca i okolice, gdzie zaginiona była widziana po raz ostatni, a także rejony okolicznych miejscowości. W działaniach zaangażowanych było kilkadziesiąt osób.

30. finał WOŚP w Rzeszowie. Zebrano ponad 245 tys. zł

Łącznie 214 tys. złotych zebrali wolontariusze do puszek podczas 30. finału WOŚP w Rzeszowie. Największym zainteresowaniem cieszy się spacer z prezydentem Konradem Fijołkiem. W niedzielę 30 stycznia odbył się w Rzeszowie, podobnie jak w całym kraju, ale i w wielu miejscach na całym świecie jubileuszowy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W stolicy Podkarpacia rozpoczął się on od przejścia członków Klubu Morskiego „Sopelek” spod siedziby Radia Rzeszów na rynek główny. Tam uczestnicy mogli oglądać m.in pokaz psów ze związku kynologicznego. Niestety, w tym roku ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe organizatorzy musieli przenieść tradycyjne koncerty do Internetu.

Brak szczepień przekłada się na rosnącą liczbę zgonów

Przeciwko COVID-19 zaszczepił się co drugi Polak. To jednak wciąż za mało, dlatego liczba zgonów nieustannie rośnie. Aby zapobiec transmisji koronawirusa i uchronić osoby, które mogłyby najbardziej ucierpieć wskutek zakażenia, konieczne jest zaszczepienie większości społeczeństwa. Faktem jest, że wirus ulega ewolucji. W czwartej fali chorobę przechodzimy nieco inaczej niż na początku pandemii, ponieważ zakażamy się innym wariantem SARS-COV-2. Wariant Delta jest bardziej zakaźny od wariantu Alfa, Omikron bardziej od Delty. „To jest normalne, że każdy wariant wypierający poprzedni musi być bardziej zakaźny – wyjaśnia prof. Andrzej M. Fal, prezes Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego oraz kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

 

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/5830-prasowka-31-01-2022-podsumowanie-dnia-na-rzeszow112-pl

Polub i udostępnij