Prasówka 31.01.2022 – podsumowanie dnia na Rzeszów112.pl

Jakie artykuły czytelnicy Rzeszów112.pl czytali najchętniej 30.01.2022? Przygotowaliśmy dla Was krótkie zestawienie z najważniejszymi informacjami przygotowanymi przez naszych redaktorów. Całe artykuły możecie przeczytać klikając w linki.

Koronawirus na Podkarpaciu [niedziela 30 stycznia 2022]

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia w niedzielę 30 stycznia w Polsce zanotowano 48 251 nowych zakażeń koronawirusem. Wyzdrowiało 41 427 osób. Największą liczbę nowych przypadków wykryto na Śląsku – 7895. Na Podkarpaciu zanotowano 2340 nowych zakażeń. W kraju zmarły 23 osoby, przy czym jedna z nich nie miało chorób współistniejących. Na kwarantannie przebywa obecnie 763 604 osób. Ostatniej doby wykonano 143 752 testów.

30. Finał WOŚP w Rzeszowie w hybrydowej formule

Wystartował 30. Finał WOŚP. W całej Polsce zbierane są pieniądze na wsparcie okulistyki dziennej. W Rzeszowie na ulice z puszkami WOŚP wyszli wolontariusze z trzech sztabów: w SP nr 25, MKD i Związku Kynologicznego. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało m.in. do mieszkańców Podkarpacia alerty pogodowe ostrzegające przed bardzo silnym wiatrem, możliwymi przerwami w dostawie prądu i koniecznością zabezpieczenia wolno stojących rzeczy. W takich warunkach niemożliwe jest również bezpieczne rozstawienie sceny. Dlatego, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo mieszkańców, występujących artystów i wszystkich uczestniczących w finale WOŚP, organizatorzy zdecydowali, że 30. Finał WOŚP odbędzie się częściowo w formule hybrydowej.

WOŚP podsumowała dotychczasowy przebieg 30. Finału

Pod hasłem „Przejrzyj na oczy” odbywa się w niedzielę 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja zbiera środki na leczenie dzieci. Do 21.30 zebrano prawie 100 milionów złotych – poinformował sztab WOŚP na konferencji podsumowującej dotychczasowy przebieg akcji. Za pieniądze zebrane podczas 30. Finału, kupione będą m.in. angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza, urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, tomografia dna oka, mikroskopy i stoły operacyjne. Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku w akcję zaangażowane są 1633 sztaby, w tym 90 sztabów zagranicznych m.in. w Nowym Jorku, Tokio, Sydney, Ankarze i Sztokholmie.

Bartosz Kwiecień i Daniel Morys w Apklan Resovii

Apklan Resovia Rzeszów przeprowadziła dwa kolejne transfery w bieżącym okienku transferowym. Szeregi „Pasów” zasilili Bartosz Kwiecień i Daniel Morys. Bartosz Kwiecień wzmocni defensywę Resovii. Zawodnik w trwającym sezonie 7-krotnie reprezentował barwy Jagielloni Białystok, do której trafił z Korony Kielce w lipcu 2017 roku. Dla Żółto-Czerwonych na poziomie Ekstraklasy zagrał w sumie 86 razy, strzelił 5 goli i zaliczył jedną asystę. Drugim zawodnikiem który zasili szeregi „Pasów” jest Daniel Morys. Urodzony w Krakowie Daniel Morys (21l.) to zawodnik występujący na pozycji prawego obrońcy, mogący także pełnić rolę pomocnika. W wieku juniora doświadczenie zdobywał w Wiśle Kraków U19. W przeszłości reprezentował barwy Olimpii Elbląg oraz Wisły Kraków w której rozegrał dwa spotkania na poziomie Ekstraklasy.

 

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/5821-prasowka-31-01-2022-podsumowanie-dnia-na-rzeszow112-pl

Polub i udostępnij