NGORzeszów

Arkadiusz Turoń nie żyje!

Zmarł Arkadiusz Turoń, aktywista społeczności rowerowej w Rzeszowie. Informację o śmierci jako pierwsze podało Stowarzyszenie Rowery.Rzeszów.pl.

W niedzielę, 22. marca, po długiej walce z chorobą zmarł Arkadiusz Turoń, aktywista miejski, członek Stowarzyszenia Rowery.Rzeszów.pl oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Komunikacji. Miał 42 lata.

Arkadiusz Turoń urodził się w Strzyżowie, od wielu lat mieszkał w Rzeszowie. W mieście znany był jako działacz rowerowy, organizujący wycieczki rowerowe, krajoznawcze. Na portalu społecznościowym Facebook prowadził On grupę „Niedziela na rowerze”, której celem było zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu. Był także współzałożycielem ruchu „Obywatelski Rzeszów” i organizatorem Rzeszowskiej Masy Krytycznej, która ma za zadanie uwrażliwiać kierowców na rowerzystów, jak również przypomnieć władzom samorządowym o konieczności budowy infrastruktury rowerowej (drogi rowerowe, stojaki i inne udogodnienia dla rowerzystów), oraz promować rower jako przyjazny środowisku, zdrowy i szybki środek transportu miejskiego. Monitorował On także rozwój infrastruktury drogowej i kolejowej pod kątem, jak pisał, „przyjazności dla niechronionych uczestników ruchu drogowego”. Oprócz tego działał w Podkarpackim Stowarzyszeniu Miłośników Komunikacji.
Przed trzema laty zdiagnozowano u Niego stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Pomimo choroby nie poddawał się i dzielnie realizował swoje pasje. Rok temu, w wyniku jej postępu, trafił do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego.
Zmarł w niedzielę 22. marca w wieku 42 lat. Pozostawił żonę i osierocił małoletnią córkę.

Polub i udostępnij