Rzeszów

Dramat Szpitala Miejskiego w Rzeszowie! Wykryto źródło zakażenia koronawirusem!

Spore problemy dotknęły dziś Szpital Miejski w Rzeszowie. Aż u pięciorga osób zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. To personel i pacjentki oddziału ginekologiczno – położniczego i noworodkowego. 

Po tym, jak w ubiegłym tygodniu, bodajże w piątek, jedna z pielęgniarek oddziału noworodkowego źle się poczuła, zrobiono jej testy na obecność koronawirusa – mówił Portalowi Nowiny24.pl Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Wynik wyszedł pozytywny.

Wobec wykrycia zakażenia u jednej z pielęgniarek na oddziale noworodkowym pobrano także próbki od osób z którymi miała ona styczność

Na ponad 30 przebadanych osób, pozytywne wyniki potwierdzono u 5 – mówił Nowinom rzecznik Chłodnicki.

Wszystkie trzydzieści osób zostało objętych kwarantanną, natomiast jedna z pięciu zakażonych osób (nieoficjalnie mowa o pielęgniarce) trafiła do łańcuckiego szpitala zakaźnego. Oddziały zostały zamknięte, trwa ich dezynfekcja.

Po 10 dniach, jeśli testy będą ujemne, pracownicy powoli będą wracać na oddziały. Z kim zakażony personel medyczny miał kontakt, ustala sanepid.

Problemy także na Izbie Przyjęć.

Jak udało nam się także dowiedzieć zamknięta jest Izba Przyjęć tego szpitala. To po tym, jak dziś przed południem, trafiła tam kobieta z podejrzeniem koronawirusa. Jej stan jest bardzo ciężki, pobrano materiał do ustalenia czy została zakażona niebezpiecznym wirusem SARS CoV2. Wyniki pacjentki mają być znane jutro.

Nowe dane o zakażeniach.

Po godzinie 17:00 Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna poinformowała o kolejnych siedmiu nowych zakażeniach koronawirusem na Podkarpaciu.

Nowych 7 potwierdzonych przypadków to:

  • kobieta w sile wieku z powiatu jasielskiego (w izolacji)

  • starsza kobieta z powiatu leżajskiego ( hospitalizacja)

  • młody mężczyzna z powiatu ropczycko-sędziszowskiego (w izolacji)

  • kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego (hospitalizacja)

  • mężczyzna w sile wieku z m. Rzeszowa (w izolacji)

  • starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego (hospitalizacja)

  • mężczyzna w sile wielu z m. Rzeszowa (w izolacji)

    Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 3901 testów.

 

Polub i udostępnij