AktualnościKulturaPodkarpacieRzeszów

I edycja pikniku ,,Bezpieczne wakacje” [FOTO]

Na rynku w Rzeszowie odbył się piknik promujący bezpieczeństwo. Organizatorem I edycji pikniku ,,Bezpieczne Wakacje” była uczelnia wyższa Collegium Humanum. W wydarzeniu uczestniczyła m.in. Podkarpacka Policja, Fundacja Aprobata czy WOT.

Podczas pikniku policjanci prezentowali sprzęt, z jakiego korzystają na co dzień. Można było obejrzeć radiowóz oraz motocykle wykorzystywane przez rzeszowską drogówkę. Odwiedzający stoisko mogli także zobaczyć wyposażenie policyjne, m.in. hełmy i tarcze. Obsługujący stoisko funkcjonariusze z referatu ds. profilaktyki społecznej służyli pomocą i radą wszystkim zainteresowanym. Odpowiadali na pytania, wyjaśniali wątpliwości dotyczące zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Udzielali porad w zakresie odpowiedzialności prawnej i rozdawali materiały profilaktyczne. Dla najmłodszych przygotowali kolorowanki, odblaski i naklejki. Dzieci mogły także zobaczyć wnętrze radiowozu i wsiąść za kierownicę policyjnych jednośladów. Stoisko odwiedzali zarówno mieszkańcy Rzeszowa, jak i turyści.

Podczas Dni Otwartych zainteresowani mogli porozmawiać o interesującym kierunku studiów z tymi, którzy go już wybrali. studenci przedstawili bogatą ofertę edukacyjną Uczelni. Przekazywali informację o konkretnych kierunkach studiów. prezentowali działalność kół naukowych i innych organizacji studenckich. W akcji uczestniczy policja, wojsko, pogotowie ratunkowe oraz strażacy. Atrakcją dla tych młodszych i starszych był pokaz broni bojowej.

I piknik „Bezpieczne wakacje” promował szeroko rozumiane bezpieczeństwo wśród mieszkańców Rzeszowa oraz turystów. Dla najmłodszych przewidziano animatorów i edukacyjne atrakcje a dla kandydatów na studia „Kącik z Psychologiem”, gdzie zainteresowani mogli porozmawiać z Panią Dorotą Dominik, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2 w Rzeszowie.

Organizatorem był uczelnia wyższa Collegium Humanum z filią w Rzeszowie. W wydarzeniu uczestniczyli również: Komenda Miejska Policji W Rzeszowie, Komenda Miejska PSP w Rzeszowie, 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego W Rzeszowie, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich, Wójt Gmina Tryńcza Ryszard Jędruch, Fundacja Aprobata, Fundacja Bliźniemu Swemu na rzecz Towarzystwa Pomocy Św. Brata Alberta, Fundacja Beneficjum, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Rzeszowie.

 

Autor: Krauz Sebastian

Źródło: https://samorzad.humanum.pl/

Polub i udostępnij