KulturaRzeszów

Kwadrat Kultury | Podkarpackie Klimaty

Zapraszamy na improwizowaną sesję elektronicznej muzyki ambientowej i eksperymentalnej w zderzeniu z instrumentami akustycznymi, dopełnioną projekcjami wizualizacji w plenerowym anturażu Kwadratu Kultury. W sierpniowy wieczór 15.08.2020 r. o godz. 19:00 w dźwiękową podróż zabierze Was Echo Ray z Konradem Baranem, a Kuba Kowalski zadba o projekcje wizualizacji. Wcześniej, od 17:00 miłośnicy dźwięków będą mogli skorzystać z atrakcji: UCHO – Dźwiękowy Wehikuł Open Air – słuchowiska w plenerze.

PROGRAM IMPREZY

17:00-19:00 – UCHO – Dźwiękowy Wehikuł Open Air

Seanse słuchowisk w plenerze. Uczestnicy otrzymają słuchawki, dzięki którym będą mogli zanurzyć się w dźwiękowej podróży. Pilotażowa edycja projektu została zrealizowana w ramach międzynarodowego festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury w 2018 i 2019 r. Inicjatywa Kuby Kowalskiego zyskała tak duże zainteresowanie i sympatię odbiorców, że teraz powróciła w nowej odsłonie, plenerowej odsłonie na Kwadrat Kultury.

20:00-22:00 – koncert Echo Ray feat Konrad Baran + Kuba Kowalski wizualizacje

EchoRay to projekt kompozytora, producenta muzycznego, multiinstrumentalisty i sound designera Artura Zedanji. Echo Ray porusza się głównie w nurcie muzyki elektronicznej, szczególnie bliskie są mu rejony ambientu i muzyki eksperymentalnej. Korzysta z szerokiego spektrum analogowej i cyfrowej syntezy dźwięków, posiłkując się przetworzonymi nagraniami terenowymi, instrumentami akustycznymi i elektroakustycznymi.

Plan Echo Ray
Profram Echo Ray

Playlista muzyczna: https://open.spotify.com/artist/5UEhTFBbKAe8bJkpVLQ5V8?si=iKBJaRnUSnicgVOMxWDQvQ

Playlista muzyczna: https://echoray.bandcamp.com/

Strona FB: https://www.facebook.com/echo.ray.sound/

Konrad Baran – wibrafonista, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Lider kwartetu posługującego się językiem muzycznej improwizacji, ale posiadającego też w repertuarze utwory muzyków takich jak Esbjörn Svensson, Søren Dahl Jeppesen czy Jakob Bro.

Kuba Kowalski – autor wizualizacji mappingowych na rzeszowskim ratuszu w ramach WOŚP 2019, autor wizualizacji podczas koncertów „Art Celebration” w latach 2017 i 2018, autor wizualizacji mappingowej w ramach projektu „Sięgając do korzeni” (2017 i 2019) w ramach festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury.

O KWADRACIE KULTURY

Kwadrat Kultury powstał w ramach inicjatywy realizowanej przez Fundację Rzeszowską i wspieranej przez Miasto Rzeszów. Jest to nowe, publiczne, otwarte i ogólnodostępne miejsce na mapie kultury Rzeszowa. Znajduje się przy elektrowni wodnej nad Wisłokiem, w narożu ul. Podwisłocze i al. Powstańców Warszawy. W jego centrum znajduje się artystyczna instalacja plenerowa „Przestrzeń Kwadratowa” aut. Jakuba Szczęsnego. Wydarzenie dofinansowano ze środków budżetu Gminy Miasta Rzeszowa.

Szczegółowe informacje na temat Kwadratu Kultury oraz Program Wydarzeń Kulturalnych są dostępne na stronie www.kwadrat.rzeszowska.org.pl oraz na www.facebook.com/fundacjarzeszowska/

 

Autor: Krauz Sebastian

Polub i udostępnij