OpiniePodkarpacieRzeszów

Obfity dzień podkarpackiej lewicy

Wiesław Buż Poseł na Sejm RP z Rzeszowa, na swoim profilu na Facebooku, poinformował, że podkarpacka Lewica, a właściwie jej członkowie i sympatycy, zebrali 16 000 podpisów pod kandydaturą Roberta Biedronia, kandydata na prezydenta RP. Pomimo, że ostatnie dni były ciężkie, raczej nie prowadzono publicznych zbiórek, liczba zebranych podpisów robi wrażenie.

Interpelacja posła Buża do Ferenca, w dwóch sprawach!

Poseł klubu Lewica Razem, Wiesław Buż poinformował także, że złożył drogą elektroniczną dwa pisma do Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca.
W pierwszej sprawie zwraca szczególną uwagę na działalność fanpage pod nazwą „Miasto Rzeszów”, które nie po raz pierwszy, zamieszcza treści ksenofobiczne. Fanpage ten, co rusz publikuje treści czy grafiki, które urażają Polaków i obywateli innych krajów, że względu na ich pochodzenie. Przykład takiej treści W. Buż zamieścił na swoim Facebooku. Ponadto, profil „Miasto Rzeszów” próbuje „podśmiechiwać” się z panującej pandemii niebezpiecznego koronawirusa, sugerując, że jego źródłem są osoby LGBT.

Oczywiście Urząd Miasta Rzeszowa NIE jest administratorem tej strony. W piśmie do Ferenca, jedyny poseł wybrany ze stolicy Podkarpacia, prosi o podjęcie stanowczej reakcji przez Urząd Miasta, łącznie z tymi prawnymi. Buż zwraca uwagę, że fanpage „Miasto Rzeszów” jest często przypisywany przez internautów jako oficjalny profil miasta.

Druga interpelacja odnosi się zaś, do panującego wszędzie, niebezpiecznego wirusa COViD-19, który swoim zasięgiem zahacza o co raz to inne kraje. Poseł zwrócił się z apelem do Tadeusza Ferenca o zawieszenie działania strefy płatnego parkowania. Jednocześnie zwraca uwagę, że niebezpieczeństwo płynące z pandemii jest tak wysokie, że ludzie, w trosce o swoje zdrowie i nie tylko, obawiają się podróży komunikacją miejską, wybierając prywatne samochody.
Podobne działania podjęły już inne miasta w całej Polsce. Wszak są tacy, którzy pracują czy robią najpotrzebniejsze zakupy.

W czwartek 12. marca br. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że uznaje rozpowszechnianie koronawirusa, za zjawisko zagrażające życiu i zdrowiu na całym świecie. Do tej pory na świecie zakażonych zostało 160 tys. osób, a prawie 10 000 zmarło. W Polsce, wg stanu na dziś na 20:15, zakażonych zostało 156 osób, zmarło troje.

 

Polub i udostępnij