Rzeszów

Ograniczenia ilości podróżnych w komunikacji MPK

Dziś od północy obowiązuje rozszerzone, znowelizowane rozporządzenie Ministra Zdrowia o stanie epidemicznym w Polsce, w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem SARS-COVID19. Dokument odnosi się m.in. do ilości podróżnych, którzy w jednakowym czasie mogą przebywać w danym autobusie. Ich ilość nie może przekroczyć liczby połowy miejsc siedzących w pojeździe.

W związku z tym Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadził poniższe restrykcje w rzeszowskich autobusach:

  1. Na drzwiach autobusów zostaną umieszczone informacje dot. maksymalnej ilości osób, które mogą jednorazowo podróżować poszczególnymi autobusami.
  2. Siedzenia wyłączone z użytkowania zostaną wydzielone specjalną taśmą. Prosimy o nie zrywanie jej oraz o zajmowanie wyłącznie miejsc dozwolonych.
  3. W autobusach pojawią się komunikaty głosowe przypominające o konieczności przestrzegania nakazu wynikającego z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii
  4. W systemie multimedialnej informacji pasażerskiej na slajdach w autobusach ukazują się ostrzeżenia dot. m.in.: zachowania bezpiecznej odległości, ograniczenia przemieszczania się do niezbędnego minimum
  5. Na podstawie badania napełnień autobusów na wybranych liniach zostaną uruchomione dodatkowe kursy w celu zabrania wszystkich pasażerów zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami. Kursy te będą wykonywane równolegle do aktualnych rozkładów tj. o danej godzinie na najbardziej obleganych kursach zostanie podstawionych więcej autobusów. Zmiany te będą dotyczyły nie całych linii a jedynie ich części. Na chwilę obecną będzie 40 takich przypadków.
  6. Kierowca autobusu widząc, iż autobus jest wypełniony zgodnie z zasadami może zamknąć drzwi i nie wpuścić więcej pasażerów do środka.

 

Wszystkie informacje i ostrzeżenia są na bieżąco zamieszczane są na stronie internetowej ZTM pod adresem: www.ztm.erzeszow.pl

 

Polub i udostępnij