GospodarkaOpiniePodkarpaciePolskaRzeszów

Orlen obniża ceny paliw. Także w regionie.

Zdecydowaliśmy o maksymalnym obniżeniu cen paliw na stacjach PKN Orlen – poinformował na Twitterze prezes państwowego koncernu Daniel Obajtek. Na stacjach paliw w regionie ceny obniżono natychmiast. Sprawdził to nasz reporter. Na stacji paliw, przez południe, ceny wynosiły 4,69 zł/l PB95 oraz 4,77 zł/l za ON.

Jako firma odpowiedzialna zachęcamy wszystkich do pozostania w domach, jednak zdajemy sobie sprawę, że wiele osób w całej Polsce,
w tym służby mundurowe i medyczne, muszą zachować teraz najwyższą mobilność” – czytamy.

Wprowadzenie niższych cen paliw jest możliwe dzięki taniejącej ropie, ale też działaniom PKN Orlen optymalizującym koszty produkcji.
Uwzględniając utrzymywanie się spadkowej tendencji cen ropy i stabilność pozostałych czynników, planujemy dalej systematycznie obniżać ceny paliw”– dodał prezes na konferencji prasowej.

W marcu PKN Orlen rozpoczął produkcję płynu do dezynfekcji rąk w zakładzie swojej spółki należącej do Orlen Oil w Jedliczu. Pierwsza partia produktu, w związku z dużym popytem na rynku, została wysłana do Agencji Rezerw Materiałowych. Później płyn trafił też na stacje paliw płockiego koncernu. Firma podawała, że jego cenę detaliczną skalkulowano na 95 zł za opakowanie 5-litrowe, podkreślając, iż jest to znacznie poniżej średniej ceny rynkowej.
Niemal jednak na duży dzień, bo burzy medialnej, jego cenę obniżono do ceny 49 zł. Kolejne partie mogą być jeszcze tańsze. Spółka zapewnia, że w przeliczeniu za litr produktu zapłacimy ok. 15 zł. Sama produkcja płynu w opakowaniach 1 litrowych z resztą już trwa. Pierwsze butelki powinny trafić do obrotu detalicznego najpóźniej w piątek.

Polub i udostępnij