PodkarpacieRegion CentralnyRzeszów

Policja zatrzymała dwóch pijanych kierowców. Jeden odpowie za wykroczenie, drugiemu grozi więzienie

Policjanci interweniowali wczoraj na ulicy Powstańców Warszawy, gdzie doszło do zderzenia dwójki rowerzystów. Okazało się, że uczestniczący w zdarzeniu 62-letni mężczyzna, był pijany. Badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu. Również wczoraj, policjanci z Głogowa Małopolskiego zatrzymali do kontroli kierującego oplem. 63-letni mężczyzna miał niemal 3 promile.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj około godz. 14.30, w pobliżu skrzyżowania ulic Powstańców Warszawy i Kwiatkowskiego na drodze dla rowerów. 62-letni mieszkaniec Rzeszowa najechał na jadącą przed nim 16-letnią rowerzystkę. Rowerzyści przewrócili się, 62-latek został ranny. Okazało się, że mężczyzna był pijany, badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają teraz policjanci z referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym. 62-latek odpowie za wykroczenie.

Godzinę wcześniej, innego nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego, ujawnili policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim. W Przewrotem zatrzymali do kontroli kierującego oplem, 63-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Badanie alkomatem wykazało niemal 3 promile w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Polub i udostępnij