Policja zatrzymała dwóch pijanych kierowców. Jeden odpowie za wykroczenie, drugiemu grozi więzienie

Policjanci interweniowali wczoraj na ulicy Powstańców Warszawy, gdzie doszło do zderzenia dwójki rowerzystów. Okazało się, że uczestniczący w zdarzeniu 62-letni mężczyzna, był pijany. Badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu. Również wczoraj, policjanci z Głogowa Małopolskiego zatrzymali do kontroli kierującego oplem. 63-letni mężczyzna miał niemal 3 promile.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj około godz. 14.30, w pobliżu skrzyżowania ulic Powstańców Warszawy i Kwiatkowskiego na drodze dla rowerów. 62-letni mieszkaniec Rzeszowa najechał na jadącą przed nim 16-letnią rowerzystkę. Rowerzyści przewrócili się, 62-latek został ranny. Okazało się, że mężczyzna był pijany, badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają teraz policjanci z referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym. 62-latek odpowie za wykroczenie.

Godzinę wcześniej, innego nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego, ujawnili policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim. W Przewrotem zatrzymali do kontroli kierującego oplem, 63-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Badanie alkomatem wykazało niemal 3 promile w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Polub i udostępnij