Rzeszów

Policja: Zostając w domach ograniczymy rozprzestrzenianie się wirusa

Opustoszałe ulice, parki i place zabaw, to z takim widokiem od kilku tygodni przychodzi nam się spotykać. Pandemia koronawirusa spowodowała, że wydaje nam się, że świat na chwilę się zatrzymał. W tym szczególnym okresie Świąt Wielkiej Nocy zadbajmy o siebie i innych, spędźmy je w wąskim gronie najbliższych. Zostając w domach ograniczymy rozprzestrzenianie się wirusa i pomożemy tym, którzy na co dzień służą nam pomocą.

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych jeszcze nigdy nie wyglądały tak jak dziś. Centra handlowe są zamknięte, w sklepach i na bazarkach nie ma tłumów, a widok oczekujących przed sklepami klientów nie budzi już zdziwienia. Sytuacja, z jaką przyszło się nam zmierzyć, jest bardzo trudna i tylko od nas samych zależy, jak długo potrwa i jakie będą jej skutki.

Piękna pogoda kusi do wyjścia, zwłaszcza teraz, kiedy większość z nas ten czas zmuszonych jest spędzać w domach. Ale nigdy wcześniej wezwanie #zostańwdomu, nie miało tak wielkiego znaczenia. Zrezygnujmy z rodzinnych wyjazdów, ograniczmy osobiste kontakty z innymi osobami, odłóżmy spotkania towarzyskie na późniejszy termin, kiedy już będzie bezpiecznie.

Zostań w domu, zadbaj o siebie i najbliższych, a my w tym czasie czuwać będziemy nad twoim bezpieczeństwem.

KWP w Rzeszowie

Polub i udostępnij