GospodarkaRzeszów

Radni Rozwoju Rzeszowa i PO apelują do Ferenca o pomoc przedsiębiorcom

Radni Rozwoju Rzeszowa – bracia Witold i Robert Walawendrowie oraz Klub Radnych Platformy Obywatelskiej apelują do Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca o pomoc przedsiębiorcom, którzy zmuszeni są utrzymywać zamknięte lokale. 

Od 15. marca w Polsce trwa stan zagrożenia epidemicznego. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego zamknięte zostały wszystkie lokale, oprócz sklepów, aptek czy stacji benzynowych. Walawendrowie oraz Klub Radnych PO interpelują do Ferenca o pomoc lokalnym przedsiębiorcom.

„W związku z tym Platforma Obywatelska w Rzeszowie w poczuciu wielkiej odpowiedzialności za wszystkich mieszkańców naszego miasta, zarówno tych pracujących na etatach, jak i tych prowadzących firmy, wnioskuje do Prezydenta m. Rzeszowa by na najbliższe 3 miesiące:

1. Zawiesić, a następnie rozłożyć na raty opłacanie podatku od nieruchomości. W uzasadnionych przypadkach umożliwić znaczącą redukcje lub odstąpić od pobrania tej opłaty.
2. Zawiesić opłacanie czynszów przedsiębiorcom wynajmującym lokale gminne, którzy musieli wstrzymać swoją działalność wskutek pandemii koronawirusa. Następnie w indywidualnych uzasadnionych przypadkach umożliwić znaczącą redukcje zaległego czynszu.
3. Zawiesić opłaty za zajęcie terenów miejskich, na których prowadzona jest działalność gospodarcza, w tym przedsiębiorcom których aktywność gospodarcza została wstrzymana na skutek obecnego stanu. W uzasadnionych przypadkach umożliwić znaczącą redukcje opłaty lub odstąpić od jej pobrania.” – czytamy w piśmie do Prezydenta podpisanym przez Marcina Deręgowskiego, szefa rzeszowskich struktur PO.

Treść stanowiska Zarządu Powiatu Miejskiego w Rzeszowie w sprawie pomocy m. Rzeszów lokalnym…

Opublikowany przez Platforma Obywatelska Rzeszowa Czwartek, 19 marca 2020

 

Podobnego zdania są bracia Robert i Witold Walawendrowie. W opublikowanym wczoraj poście na Ich profilach społecznościowych czytamy, że proszą Oni o całkowite zwolnienie z obowiązku opłaty podatku od nieruchomości w okresie postoju. Stanowiska są zatem bardzo podobne. Jak postąpi Ferenc nie wiadomo.

 

Wniosek do Pana Prezydenta ,o pomoc dla najemców lokali gminnych ,którzy wskutek rozporządzenia o stanie zagrożenia…

Opublikowany przez Witold Walawender Czwartek, 19 marca 2020

Miejmy nadzieję, że zostaną jednak podjęte stosowne działania, bowiem już teraz lokalni przedsiębiorcy są na skali przepaści finansowej czy bankructwa. Jednocześnie Premier Morawiecki zapowiedział wielką pomoc dla wszystkich poszkodowanych pracodawców i pracowników. Już teraz można składać wnioski do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o czasowe odroczenie obowiązku opłaty składek. Na różne formy pomocy Rząd zadeklarował 212 miliardów złotych.

Polub i udostępnij