AktualnościPodkarpacieRzeszów

Rekord zakażeń w Polsce

Sytuacja epidemiologiczna w kraju wciąż jest nieciekawa. Kolejny dzień, przynosi kolejny rekord zakażeń COVID-19 w kraju. Coraz więcej ludzi zadaje sobie również pytanie, czy rząd naprawdę ma wszystko pod kontrolą?

Kolejny dzień, kolejny rekord

Podobnie jak w ubiegłym tygodniu, tak i teraz, koronawirus zbiera ogromne żniwo w naszym kraju. Jednak w odróżnieniu do weekendu, tym razem znów wróciliśmy do ponad 800 zakażeń dziennie.  Dziś przybyło bowiem aż 825 zakażonych koronawirusem w Polsce (i jest to nowy rekord). Na Podkarpaciu mamy 39 nowych zakażeń. Ministerstwo Zdrowia informuje również o kolejnych 15 ofiarach śmiertelnych. Wśród nich jest 78-letni mieszkaniec Przemyśla.

ℹ Przepraszamy, ale błędnie została podana zsumowana liczba przypadków. Zamiast 825 powinno ich być 832.Liczba…

Opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia Piątek, 14 sierpnia 2020

Aktualna sytuacja epidemiologiczna
Aktualna sytuacja epidemiologiczna

W naszym regionie, nowe przypadki to: 1 osoba powiat brzozowski (kobieta), 2 osoby powiat dębicki (kobieta i mężczyzna), 11 osób powiat jarosławski (siedmiu mężczyzn i cztery kobiety), 2 osoby powiat jasielski (mężczyźni), 1 osoba powiat leski (kobieta), 2 osoby powiat leżajski (kobieta i mężczyzna), 1 osoba miasto Przemyśl (kobieta), 1 osoba powiat przemyski (mężczyzna), 1 osoba powiat przeworski (mężczyzna), 1 osoba powiat ropczycko-sędziszowski (kobieta), 6 osób miasto Rzeszów (cztery kobiety i dwóch mężczyzn), 2 osoby powiat rzeszowski (mężczyźni), 3 osoby powiat sanocki (dwóch mężczyzn i kobieta), 1 osoba powiat stalowowolski (mężczyzna), 4 osoby miasto Tarnobrzeg (dwóch mężczyzn i dwie kobiety).

Podobnie jak do tej pory, najwięcej zakażeń mamy w województwach: małopolskim, śląskim oraz mazowieckim.

 

No i gdzie to wyciszenie?

Diagnostyka
Diagnostyka

Podobnie jak poprzednio, musimy zadać pytanie: I co z tym ustępującym wirusem? Nie chcemy już po raz kolejny pastwić się nad Ministrem Zdrowia, Premierem i Prezydentem, ponieważ na ich barki spada już i tak ogromna krytyka. Jednak, co należy pamiętać, całkowicie zasłużona. Tym bardziej nie potrafię zrozumieć, jak w dobie tak licznych przypadków zakażeń, rządzący, wciąż uparcie brną w to, że uczniowie wrócą we wrześniu do szkół i to bez jakichkolwiek (realnych środków ostrożności).Nie zrozumiałem jest to tym bardziej, że coraz większa liczba uczelni wyższych, właśnie takie decyzje podjęło. Wszyscy pamiętamy słowa Morawieckiego, który mówił że wirusa już nie ma i nie mamy czym się martwić. Jak widać, po raz kolejny nie miał on racji. Z tego miejsca, apelujemy do rządu, żeby wreszcie podszedł do problemu koronowirusa rzetelnie i poważnie.

Przypominamy także o obowiązku zasłaniania maseczkami, nosa oraz ust w miejscach publicznych oraz zachowywaniu bezpiecznej odległości. Przypominamy także, że koronawirus, to nie przelewki i jest on śmiertelnie niebezpieczny, szczególnie dla ludzi starszych.

Autor: Krauz Sebastian

Polub i udostępnij