Rzeszów

Rozmowa z Katarzyną Wenerską- raport ze zgrupowania

Trener Jacek Nawrocki podał skład kadry narodowej na zgrupowanie poprzedzające CEV Mistrzostwa Europy 2021. Zgrupowanie rozpoczęło się w czwartek 12 sierpnia w Bułgarii i potrwa do rozpoczęcia turnieju. Wśród powołanych znalazła się nasza rozgrywająca Katarzyna Wenerska

Redaktor: Jak się teraz obecnie czujesz i jaka jest Twoja dyspozycja przed mistrzostwami Europy?
Katarzyna Wenerska: Po przylocie do Bułgarii pierwsza dwa dni nie należały do najłatwiejszych, ale z dnia na dzień czuje się coraz lepiej i mam nadzieje, że do pierwszego meczu moja dyspozycja będzie taka jak trzeba.

Redaktor: Kadra przez trenera Nawrockiego została już wybrana. Czy spodziewałaś się, że będzie ona tak wyglądać oraz czy kogoś Ci brakuje z zawodniczek?
Katarzyna Wenerska: Osobiście uważam, że trenerzy nie mieli łatwego zadania wybierając skład na ME, dokonali takiego, a nie innego wyboru zawodniczek i nie mi to oceniać. Ja mogę się tylko cieszyć z tego, że dla mnie znalazło się tam miejsce.

Redaktor: Co sądzisz o rozegranych sparingach przed mistrzostwami Europy?
Katarzyna Wenerska: Sporo było tego grania, każdy z tych sparingów dał nam na pewno sporo materiału do analizy, miałyśmy trochę czasu, żeby na treningach poprawiać to, co na tych sparingach nie wyglądało najlepiej. Dużo czasu poświęcamy przede wszystkim na obronę, myślę, że w tym elemencie możemy grać dużo lepiej.

Redaktor: Czy jesteś zadowolona z przepracowanego okresu przygotowawczego?
Katarzyna Wenerska: Tak jestem zadowolona, był to na pewno bardzo intensywny czas, dużo ciężkiej pracy na siłowni, na hali, rozegrałyśmy sporo sparingów, znalazło się też kilka dni na odpoczynek, także myślę, że bardzo solidnie go przepracowałyśmy.

Redaktor: Jakich wyników spodziewasz się w naszej grupie? Która reprezentacja może być najtrudniejsza dla naszej kadry, a która nie powinna nam sprawić kłopotów?
Katarzyna Wenerska: Mam nadzieje, że te wyniki będą pozytywne dla nas. Ciężko powiedzieć, która z reprezentacji będzie najtrudniejsza, teoretycznie wydawać się może, że będą to Niemki, ale tak naprawdę to boisko wszystko zweryfikuje. My do każdego meczu musimy podejść maksymalnie skoncentrowane i dawać z siebie maksa.

 

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/4241-rozmowa-z-katarzyna-wenerska-raport-ze-zgrupowania

Polub i udostępnij