Rzeszów

Różne formy pomocy dla Szpitala Miejskiego. Ferenc przekazał 500 tys. zł dotacji!

Maseczki, przyłbice, pomoc finansowa – to wszystko dla Szpitala Miejskiego w Rzeszowie.

Szpital szyje maseczki

Szpital miejski w Rzeszowie rozpoczął szycie maseczek chirurgicznych. W pustych salach na oddziale ortopedii maseczki szyte są na potrzeby szpitala. „Udało nam się uszyć kilka tysięcy sztuk. W poniedziałek oczekujemy na dostawę specjalnego materiału – włókniny medycznej. Zgłaszają się do nas ludzie oraz firmy, które deklarują pomoc w szyciu. To właśnie im przekażemy ten materiał. Wszystkim jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc” – mówi Grzegorz Materna dyrektor ZOZ nr 1 w Rzeszowie.

Maseczki z drukarek 3D

50 pierwszych przyłbic, wydrukowanych w Szkole Podstawowej Nr 25 w Rzeszowie, trafiło już do rzeszowskiego Szpitala Miejskiego! Testy przeprowadzone w Szpitalu MSW potwierdziły, że sprawdzą się one w pracy służb medycznych. Za tą akcją społeczną stoją Rafał Kochański –  nauczyciel informatyki w Szkole Podstawowej nr 25 w Rzeszowie oraz Ryszard Hałgas – pracownik tej szkoły. To dzięki im zaangażowaniu udało znaleźć się firmy i podmioty, które pomogły w produkcji przyłbic. Mowa o SIGNUM Pracownia Reklamy, firmie Chemia-Rzeszów oraz wszystkim prywatnym darczyńcom, którzy dostarczyli do szkoły filamenty, worki strunowe czy gumy. Produkcja trwa nadal, kolejni właściciele drukarek 3D dołączają do akcji.

Pomoc finansowa dla szpitala

Decyzją Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, Urząd Miasta przeznaczył 500 tys. zł na pomoc dla Szpitala Miejskiego. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup płynu do dezynfekcji, kombinezonów, maseczek i innych akcesoriów, które będą chronić personel medyczny.Na konto szpitala wpływają również pieniądze od rzeszowskich firm. W sumie wpłynęło ok. 270 tys. zł m.in. od firmy Koral, MPWIK czy MPEC.  „W obecnej sytuacji liczy się dla nas każda złotówka. Serdecznie dziękuje Prezydentowi Miasta. Dziękuje wszystkim darczyńcom i wszystkim, którzy deklarują nam jakąkolwiek pomoc” – mówi Grzegorz Materna.

Polub i udostępnij