AktualnościPodkarpacieRzeszówSport

Stal Rzeszów pewnie pokonuje Olimpię Elbląg

Olimpia Elbląg po 22 rozegranych meczach plasuje się na 17. pozycji w tabeli z 21 punktami na koncie. Stal Rzeszów po 21 spotkaniach zajmuje siódme miejsce w tabeli z 31 punktami na koncie. Podopieczni trenera Daniela Myśliwca w ostatnim meczu wygrali 1-0 po golu Ramila Mustafaeva z 84. minuty.

Olimpia Elbląg: Witan- Wenger, Lewandowski, Burzyński, Waniek (45 min Zyska) – Sedlewski (80 min Ressel), Krasa (83 min Filipczyk), Kordykiewicz (55 min Poliński), Kamiński – Surdykowski, Kiełtyka (55 min Jabłoński)
Rezerwowi: Czernis, Filipczyk, Jabłoński, Kazimierowski, Poliński, Ressel, Rutkowski, Sarnowski, Zyska

Stal Rzeszów: Kaczorowski- Kostkowski, Murczuk, Sadzawicki, Sławek (Kłos 80 min) – Kotwica, Szczepanek (85 min Reiman), Szeliga, Wolski (73 min Mustafaev) – Maciejewski (80 min Olejarka), Pieczara (80 min Goncerz)
Rezerwowi: Bieszczad, Goncerz, Mustafaev, Olejarka, Reiman, Skrzecz, Sylwestrzak, Wiktor

Sędzia: Karol Arys (Szczecin)
Stadion: Stadion Miejski w Elblągu

Kartki: 24 min Kordykiewicz, 32 min Waniek, 43 min Burzyński (bezpośrednia czerwona), 72 min Sławek, 89 min Mustafaev
Bramki: 46 i 57 min Pieczara, 59 min Poliński, 93 min Goncerz

Przebieg spotkania

Od początku dużo walki w środku pola. Olimpia cofnęła się na 20 metr i gasiła w zalążku akcje Stali. Stal stara się konstruować kolejne ataki. W 8 min dobrze lewą flanką wszedł Sławek, dośrodkował, ale łapie Witan. W 11 min Kotwica oddał mocny strzał ze skraju pola karnego, ale niecelnie. W 15 min piłka trafia w pole karne Olimpii, uderzał Kostkowski, zablokowany, poprawka Sławka również w nogi defensorów rywala. W 20 min szybka piłka do Wolskiego, ten wpada w pole karne, podaje do Maciejewskiego który oddaje strzał, ale zostaje wyblokowany. W 22 min Pieczara znakomicie przejął piłkę. Podanie do Sławka, ten na prawo do Maciejewskiego, ale jego dośrodkowanie zbyt głębokie i łapie Witan. Po początkowach momentach słabości, wyżej wyszli Elblążanie, najpierw wygrany rzut z autu na 30 metrze, potem kolejny już rzut rożny. W 25 min Stal wygrała walkę o piłkę na 25 metrze przed bramką Olimpii. Strzelał Kotwica z dystansu, ale na raty broni Witan. W 38 min mocny strzał z dystansu jednego z zawodników Olimpi, wysoko ponad naszą bramką. W 41 min Wolski do Kotwicy, Marcel decyduje się na strzał łapie jednak Witan. W 43 min Olimpijczycy za brutalny faul inkasują bezpośrednią czerwoną kartkę. Burzyński osłabił swój zespół tuż przed przerwą. Stal kończy pierwszą część meczu z przewagą jednego zawodnika. Dużo walki o piłkę i akcji ofensywnych Stalowców.

Mocny początek drugiej połowy w wykonaniu zawodników Stali. Tuż po rozpoczęciu spotkania Krystian Pieczara otrzymuje podanie w polu karnym i precyzyjnym strzałem pokonuje Witana otwierając wynik spotkania 0:1.. Kolejne fragmenty spotkania były dość nieciekawe, Olimpia długo nie mogła się otrząsnąć po stracie bramki i wydawało się, że Stal podwyższy prowadzenie. Tak też się stało. W 57 min znów podanie do Pieczary, ten przekłada sobie piłkę i oddaje mocny strzał, po którym piłka trafia do bramki, 0:2. Wtedy jednak Olimpia jakby się przebudziła. Szybko przeprowadzona akcja od środka. Piłka trafia na skrzydło, stamtąd precyzyjne dogranie do Polińskiego który pojawił się kilka minut wcześniej na boisku, a ten ładnym strzałem pokonuje Kaczorowskiego i gospodarze złapali kontakt, 1:2. Olimpia nie poszła jednak za ciosem i w kolejnych minutach oddała całkowicie dominację Stali, która cierpliwie budowała atak pozycyjny. W 79 min piękny przerzut Sławka na lewo do Sadzawickiego. Pomknął lewą stroną Dominik i zdecydował się na strzał z dystansu, z trudnościami obronił Witan. W 89 min Szeliga lobem próbuje pokonać bramkarza gospodarzy, jednak Witan znów ratuje Olimpię. Marzenia gospodarzy o jakimkolwiek punkcie niszczy jeszcze w 93 min potężnym strzałem Goncerz ustalając wynik spotkania na 1:3.

Stal Rzeszów pokonuje Olimpię na jej boisku 1:3 i wskakuje na szóste miejsce w tabeli, dające baraże o awans.

Polub i udostępnij