Rzeszów

Uszkadzał samochody na parkingach, bo chciał rozładować emocje

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie zaparkowanych samochodów. Od stycznia br. podejrzany uszkodził 4 samochody na parkingach przy ul. Rejtana. W lutym na jednym z parkingów uszkodził szlaban. W trakcie przesłuchania przyznał się do winy i wyjaśnił, że podczas tych zdarzeń był nietrzeźwy. Policjanci przedstawili mu 5 zarzutów zniszczenia mienia.

Policjanci z komisariatu na Nowym Mieście wyjaśniali okoliczności uszkodzenia zaparkowanych samochodów. W okresie od 25 stycznia, kiedy doszło do  dwóch pierwszych zdarzeń, do początku marca br., nieznany sprawca uszkodził łącznie 4 samochody oraz wyłamał szlaban parkingowy. Auta zaparkowane były na parkingach przy ul. Rejtana.
Pierwsze uszkodzone przez sprawcę samochody to opel i suzuki, w których wyłamał lusterka. W suzuki uszkodził jeszcze lakier. Dwa kolejne uszkodzone auta to peugeot i seat. W obu samochodach porysował karoserię.
Pracujący nad sprawą policjanci operacyjni z komisariatu wytypowali podejrzewanego. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Rzeszowa. W ubiegły czwartek policjanci zatrzymali go. Już podczas wstępnych czynności, 20-latek potwierdził, że jest sprawcą uszkodzeń. Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Samochody i szlaban parkingu uszkodził będąc pod wpływem alkoholu. Tłumaczył, że w ten sposób chciał rozładować swoje emocje.
Policjanci przedstawili mu 5 zarzutów zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 20-latek dobrowolnie poddał się karze.
Źródło: policja.pl
Polub i udostępnij