AktualnościRzeszów

„Wywieszam flagę w weekend majowy”- akcja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Szanowni Państwo,

w związku z trwającą akcją „Wywieszam flagę w weekend majowy” chcielibyśmy zwrócić się z uprzejmą prośbą o wsparcie w przekazywaniu informacji i popularyzowaniu inicjatywy.

Wystartowała akcja ‘’Wywieszam flagę w weekend majowy’’

Przedstawiciele Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego rozpoczęli na swoim facebookowym profilu akcję “Wywieszam flagę w weekend majowy’’, która ma zachęcić wszystkich mieszkańców województwa podkarpackiego do uczczenia Narodowego Święta Trzeciego Maja i Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, poprzez wywieszenie flag.

Na utworzonym wydarzeniu Młodzieżowy Sejmik Województwa Podkarpackiego zamieścił List Otwarty do mieszkańców naszego województwa, w którym pisze:

Jako Młodzieżowy Sejmik Województwa Podkarpackiego pragniemy zaapelować do wszystkich mieszkańców naszego województwa, abyśmy mimo epidemii złączyli się we wspólnym świętowaniu rocznicy Trzeciego Maja i Dnia Flagi Państwowej. Wywieśmy nasze flagi. Niech połączy nas biało-czerwony sztandar. Bądźmy dumni z bycia Polakiem. Stwórzmy razem narodową wspólnotę.

Inicjatywa ma charakter edukacyjny. Ma promować postawy obywatelskie i patriotyczne. Organizatorzy, zachęcają czytelników do udokumentowania swojej aktywności poprzez opublikowanie zdjęcia z hasztagiem #WywieszamFlagę.

W tym roku uroczystości związane z obchodami 2 i 3 maja będą miały wyjątkowy charakter. W obliczu trwającej pandemii, niemożliwe będzie wzięcie udziału w państwowych i lokalnych wydarzeniach. Młodzi Przedstawiciele Sejmiku chcą swoim wydarzeniem zachęcić społeczeństwo do symbolicznego okazania swojego patriotyzmu poprzez wywieszenie w swoich oknach i na balkonach flagi narodowej.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Patronatem Honorowym Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Prezydium Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Szymon Szurlej

Adam Poręba

Iga Karasińska

Adrian Mokrzycki

Jadźka Korszniak

 

Link do wydarzenia: facebook.com/…eekend-majo/508707946462790

Polub i udostępnij