NGORzeszów

Zbroją lekarzy do walki z koronawirusem

Ich drukarki 3D pracują dniem i nocą, by dostarczyć jak najwięcej przyłbic oraz medycznego sprzętu niezbędnego do opanowania zarazy. W wolnych chwilach koordynują jeszcze krajową zbiórkę funduszy dla szpitali. Podkarpacki startup Cervi Robotics na czas epidemii zmienił swoje priorytety.

 Pomysł akcji zrodził się spontanicznie – widząc narastającą liczbę apeli polskich szpitali o natychmiastowe wsparcie, zespół Cervi Robotics długo się nie wahał. Pracownicy tej młodej spółki przeorientowali swoje cele i w pełni skoncentrowali się na pomocy dla personelu medycznego. Specjaliści firmy, z wykorzystaniem zaawansowanego oprogramowani, przygotowali komputerowe modele przyłbic oraz innych kluczowych z punktu widzenia medyków sprzętów. Następnie uruchomili swoje drukarki 3D i skontaktowali się z kilkoma szpitala. Wkrótce to szpitale zaczęły same do nich się odzywać, prosząc o rzeczowe wsparcie. Kilkanaście godzin od startu akcji, Cervi Robotics miał już zamówienie na… 2500 przyłbic.

By nadać akcji impetu i móc jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby szpitali, Cervi Robotics uruchomił krajową zbiórkę internetową. Wszystkie zgromadzone w jej trakcie pieniądze zostaną wykorzystane na zakup elementów do drukarek 3D. Dzięki temu możliwe będzie wydrukowanie jeszcze większej liczby przyłbic. Prowadzona przez Cervi Robotics zbiórka trwa tutaj: https://zrzutka.pl/ah7rzg
Cervi Robotics udostępnia też za darmo stworzone przez siebie modele – każda osoba czy firma dysponująca drukarką 3D może je wykorzystać do wydrukowania choćby jednej przyłbicy.

Cervi Robotics działa na rynku od 2015 roku, główna działalność skupia się na projektach R&D i prototypowaniu urządzeń dla szeroko pojętego sektora Industry 4.0. Spółka specjalizuje się w następujących dziedzinach: automatyka i robotyka, bezzałogowe statki latające, mechanika i budowa maszyn, uczenie maszynowe, Internet Rzeczy. Siedziba startup`a mieści się w Dolinie Lotniczej na Jasionce, gdzie do dyspozycji ma on spore zaplecze parku maszynowego.

Polub i udostępnij