PodkarpaciePolskaRzeszów

Zmiana czasu na letni. Sprawdź jak pojadą pociągi i miejskie autobusy

Zmiany czasu letniego i zimowego regulowane są rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dn. 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017–2021. Czas letni będzie obowiązywać do ostatniej niedzieli października. 

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w związku ze zmianą czasu  zimowego na czas letni, w nocy z 28 na 29 marca 2020 r. informuje, że:

– Linia N1 – przyjazd przystanek Dworzec PKP o godz. 1.55 czasu zimowego zakończy kurs, odjazd przystanek Dworzec PKP o godz. 3.00 czasu letniego w kierunku Obr. Poczty Gdańskiej.

– Linia N2 – przyjazd przystanek Dworzec PKP o godz. 1.57 czasu zimowego zakończy kurs, odjazd przystanek Dworzec PKP o godz. 3.00 czasu letniego w kierunku Słocińskiej.

Jak pojadą pociągi?

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są w gotowości do sprawnego prowadzenia ruchu pociągów podczas zmiany czasu.

Podróż rozpocznie się według czasu zimowego, a zakończy już według czasu letniego. Pociągi dotrą do stacji docelowych zgodnie
z rozkładem – czas przejazdu się nie zmieni.

Na trasach, ze względu na sytuację epidemiologiczną, ruch jest ograniczony. Podczas zmiany na trasie kursować będą dwa pociągi PKP Intercity
„Karkonosze” relacji Warszawa Wschodnia (odj. 23:24) – Wrocław Główny (przyj. 5:23) i Wrocław Główny (odj. 23:36) – Warszawa Wschodnia (przyj. 6:26). Na torach w momencie przestawiania zegarów znajdzie się też jeden pociąg Kolei Mazowieckich relacji Ostrołęka – Tłuszcz.

Dokładne godziny kursowania pociągów w najbliższy weekend dostępne są m. in. na stronach przewoźników oraz www.portalpasazera.pl.
Jeśli podróż jest konieczna warto sprawdzić rozkład jazdy pociągów.

Polub i udostępnij