AktualnościGospodarkaRzeszówSport

Znamy zwycięzców Smart Tourism Hackathon

Poznaliśmy zwycięzców pierwszej edycji Smart Tourism Hackathon, maratonu kreatywnego organizowanego przez Podkarpackie Centrum Innowacji. Wśród nagrodzonych projektów znalazła się m.in. aplikacja podnoszącą bezpieczeństwo na szlakach górskich oraz platforma łączącą elementy edukacji ekologicznej z rywalizacja.

Trzy dni intensywnej pracy pod okiem mentorów z kluczowych organizacji związanych z podkarpacką turystyką, dziesięć projektów konkursowych odpowiadających na wyzwania z regionu – tak w skrócie można opisać „Smart TourismHackathon – inteligentne szlaki”. Wydarzenie online zorganizowane zostało przez Podkarpackie Centrum Innowacji, pod patronatem honorowym Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

– Smart TourismHackathon był wydarzeniem pełnym emocji i inspiracji. Na długo w pamięci pozostanie mi kreatywna atmosfera tych kilku dni, podobnie jak znakomici prelegenci i doskonała organizacja. Jestem pod ogromnym wrażeniem rozwiązań, które zostały wypracowane w jeden weekend. Jestem również przekonana, że nawet jeśli tylko jedno z nich zostanie wdrożone, mocno skorzysta na tym całe Podkarpacie – podkreślała Karolina Libront, jedna z uczestniczek hackathonu.

 

Więcej: https://www.rzeszow112.pl/rzeszow/3223-znamy-zwyciezcow-smart-tourism-hackathon

Polub i udostępnij