AktualnościPodkarpacieRzeszów

3 miliony umówionych wizyt – sukces nowej usługi KAS

3 mln wizyt umówiono do tej pory w całej Polsce za pomocą usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”. W województwie podkarpackim skorzystało z niej ponad 176 tys. podatników. Umawiając wizytę przez internet dbasz o swój komfort i bezpieczeństwo.

Usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” została wprowadzona w listopadzie 2020 r. Głównym celem usługi jest poprawienie komfortu załatwiania spraw, a podczas pandemii było nim także zwiększenie bezpieczeństwa klientów i pracowników.

Liczba umówionych wizyt przekroczyła właśnie 3 mln, kiedy to w poniedziałek 21 czerwca w Urzędzie Skarbowym w Nowym Sączu o godzinie 9.30 odbyła się wizyta z takim właśnie numerem. Sprawa, którą załatwiał „jubileuszowy” podatnik dotyczyła podatków majątkowych, a konkretnie opodatkowania umowy kupna-sprzedaży.

W województwie podkarpackim zarezerwowano do tej pory ponad 176 tys. wizyt w urzędach skarbowych. Ze statystyk usługi wynika, że średni ogólny czas obsługi podatnika podczas umówionych wizyt wynosi jedynie 13 minut, a najczęstszym powodem rezerwacji jest uzyskanie zaświadczenia lub załatwienie spraw związanych z podatkami majątkowymi.

Przypominamy jednocześnie, że wiele spraw w urzędzie skarbowym można załatwić bez wychodzenia z domu, na podatki.gov.pl lub telefonicznie. Najszybszym i najłatwiejszym sposobem umówienia wizyty jest rezerwacja za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie podatki.gov.pl. Wystarczy wskazać konkretny urząd, w którym chcemy załatwić sprawę, następnie wybrać dogodny dzień i godzinę. Umożliwia to szybkie i komfortowe załatwienie spraw, bez konieczności stania w kolejkach i z zachowaniem środków ostrożności.

 

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/rzeszow/3586-3-miliony-umowionych-wizyt-sukces-nowej-uslugi-kas

Polub i udostępnij