AktualnościPodkarpacieSport

Akademia Piłkarska Resovii na kolejne dwa lata ze Złotym Certyfikatem PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej zakończył rekrutację do trzeciego cyklu programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich. Akademia Piłkarska Resovii znalazła się w gronie 37 akademii piłkarskich, które otrzymały najwyższy – złoty certyfikat PZPN na lata 2022-2023.

Program jest realizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej we współpracy z Ministerstwem Sportu. Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski.

Jedna z najmocniejszych akademii

W województwie podkarpackim tylko trzy akademie potwierdziły najwyższy poziom organizacyjny i szkoleniowy. Rok 2021 kończymy z największą liczbą zespołów na szczeblu centralnym spośród wszystkich akademii piłkarskich na Podkarpaciu (CLJ U15, CLJ U17, Makroregionalna Liga U19 oraz CLJ U15 i CLJ U17 w rozgrywach kobiet). I to wszystko w towarzystwie 1-ligowych drużyn Resovia Rzeszów i Resovia Rzeszów – sekcja kobieca.

– Wymarzona Złota Gwiazdka na koniec 2021 roku to nagroda dla trenerów i osób zarządzających, którzy wkładają ogrom pracy w rozwój Akademii Piłkarskiej i Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie. Możemy się pochwalić najwyższą z możliwych ocen z wizyty monitorującej (100 pkt – maksymalna liczba punktów), która potwierdza ogromne poświęcenie naszych trenerów w proces szkolenia w Akademii Piłkarskiej Resovii. Ten rok to sukces całej Resovii, który motywuje nas do dalszej pracy pełnej pokory i zaangażowania w rozwój naszych utalentowanych młodych piłkarzy – skomentował Dariusz Jęczkowski, dyrektor sportowy SMS Resovia.

 

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/5577-akademia-pilkarska-resovii-na-kolejne-dwa-lata-ze-zlotym-certyfikatem-pzpn

Polub i udostępnij