AktualnościPodkarpacie

Akcja honorowego oddawania krwi w leskiej komendzie

10 litrów krwi udało się zebrać podczas wczorajszej zbiórki w leskiej komendzie. W przedsięwzięcie włączyli się mundurowi oraz przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Lesku. Wśród funkcjonariuszy jest wielu takich, którzy regularnie oddają krew, aby pomóc potrzebującym. Tym razem nie zabrakło również i takich, którzy po raz pierwszy zdecydowali się na akcję krwiodawstwa.

Wczoraj, przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Lesku stanął „krwiobus” – mobilny punkt pobrań. Krwiodawcy mogli liczyć na troskliwą opiekę personelu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Wszyscy stosując się do zaleceń sanitarnych, cierpliwie czekali na swoją kolej, by móc podarować innym najcenniejszy prezent jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi – swoją krew.

W akcji uczestniczyli policjanci leskiej i ustrzyckiej komendy, a także przedstawicielki Urzędu Miasta i Gminy w Lesku. Razem do akcji honorowego oddawania krwi zgłosiło się 27 osób. Łącznie zebrano około 10 litrów tego niezwykle cennego płynu. Akcja w leskiej komendzie została zorganizowana po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni.

 

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/3772-akcja-honorowego-oddawania-krwi-w-leskiej-komendzie

Polub i udostępnij