AktualnościPodkarpacie

Areszt dla sprawców pobicia i gróźb

Sąd Rejonowy w Łańcucie zastosował areszt tymczasowy wobec 29 i 31-latka. Mężczyźni dwukrotnie napadli i pobili 34-letniego mieszkańca powiatu łańcuckiego. Grozili mu również śmiercią.

Do pierwszego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę, przed jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta. Tuż po północy do łańcuckiej komendy zatelefonował roztrzęsiony 34-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Mężczyzna poinformował policjantów, że został napadnięte i pobity przez kilku mężczyzn, którzy po ataku uciekli.

Kilkanaście godzin późnej pokrzywdzony został zaatakowany ponownie. Tym razem sprawcy, bijąc i grożąc mężczyźnie, żądali od niego wycofania zeznań złożonych na komendzie.

Jak ustalili policjanci, w obu zdarzeniach brali udział 29 i 31-letni mieszkańcy powiatu łańcuckiego. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty pobicia, gróźb karalnych oraz wywierania przemocą wpływu na świadków.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla obu sprawców. Decyzją sądu mężczyźni najbliżej trzy miesiące spędzą w areszcie.

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/rzeszow/3556-areszt-dla-sprawcow-pobicia-i-grozb

Polub i udostępnij