AktualnościPodkarpacieRzeszówSport

Bartosz Kwiecień i Daniel Morys w Apklan Resovii

Aplkan Resovia Rzeszów przeprowadziła dwa kolejne transfery w bieżacym okienku transferowym. Szeregi „Pasów” zasilili Bartosz Kwiecień i Daniel Morys.

Bartosz Kwiecień wzmocni defensywę Resovii. Zawodnik w trwającym sezonie 7-krotnie reprezentował barwy Jagielloni Białystok, do której trafił z Korony Kielce w lipcu 2017 roku. Dla Żółto-Czerwonych na poziomie Ekstraklasy zagrał w sumie 86 razy, strzelił 5 goli i zaliczył jedną asystę.

Urodzony w Starachowicach 27- letni obrońca reprezentował także barwy Górnika Łęczna, Arki Gdynia oraz Chrobrego Głogów. W sezonie 2018/19 wystąpił w 4 spotkaniach Ligi Europy zdobywając wcześniej wicemistrzostwo Polski z Jagiellonią. Z Resovią związał się rocznym kontraktem.

Drugim zawodnikiem który zasili szeregi „Pasów” jest Daniel Morys. Urodzony w Krakowie Daniel Morys (21l.) to zawodnik występujący na pozycji prawego obrońcy, mogący także pełnić rolę pomocnika. W wieku juniora doświadczenie zdobywał w Wiśle Kraków U19. W przeszłości reprezentował barwy Olimpii Elbląg oraz Wisły Kraków w której rozegrał dwa spotkania na poziomie Ekstraklasy. Szeregi Resovii wzmocni w sezonie 2022/23 przechodząc z Garbarnii Kraków.

W bieżącym sezonie eWinner 2 ligi wystąpił w 17 spotkaniach, zdobywając 3 bramki i notując 2 asysty. W minionej rundzie wybrany został najlepszym prawym obrońcą eWinner 2 ligi. Zarząd Sekcji Piłki Nożnej CWKS RESOVIA RZESZÓW S.A. podpisał z zawodnikiem 2 letni kontrakt, który obowiązywał będzie od 1 lipca 2022.

 

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/5810-bartosz-kwiecien-i-daniel-morys-w-apklan-resovii

Polub i udostępnij