AktualnościPodkarpacieRzeszówSport

Drużyny Stali Mielec i Resovii Rzeszów- nowy sezon

Rzeszowskie drużyny piłkarskie, niedawno zakończyły sezony w swoich ligach (warto nadmienić że oba zespoły wywalczyły awans do wyższych klas rozgrywkowych) a już niedługo rozpoczynają kolejne. Resovia już w tym tygodniu rozpoczęła treningi a w najbliższym czasie, rozpocznie je również Stal.

Stal Mielec

Niedawno, na jednym z portali sportowych, pojawił się artykuł na temat transferów Stali Mielec. Dziennikarze krytycznie wypowiedzieli się na temat ruchów mielczan na rynku i zasugerowali, że jest ona kandydatem numer jeden do spadku. Nadmieńmy tylko, że w nadchodzącym sezonie, z Ekstraklasy, spada tylko jeden zespół. Jednak po przeanalizowaniu transferów zarówno Stali jak i innych zespołów, ciężko się z tym zgodzić. Przede wszystkim, musimy pamiętać że okno transferowe otwarte jest do 30 września. Do tego czasu, zespoły mogą sprowadzać zawodników do swoich ekip. Warto zauważyć że Stal, jak na razie, straciła wyłącznie 6 zawodników z których tylko Bartosz Nowak (który przeniósł się do Zabrza) był graczem pierwszego wyboru.  W zespole udało się utrzymać zarówno Mateusza Żyrę (wypożyczony z Legii Warszawa) jak i Arkadiusza Slysza. Dodatkowo, stal przeprowadziła kilka ciekawych transferów. Do klubu dołączyli Michał Gliwa i Marcin Kościelny (obaj Raków Częstochowa) oraz udało się wypożyczyć Pawła Tomczyka (Lech Poznań). Dodatkowo w kontekście Stali, mówi się o kilku transferach. Danielu Kvande (na co dzień Ranheim IL), Krzysztofie Drzazdze (Miedź Legnica) oraz Olafie Nowaku (Zagłębie Sosnowiec).

Transfery: https://www.transfermarkt.pl/stal-mielec/transfers/verein/22431/plus/0?saison_id=2020&pos=&detailpos=&w_s=

Pogłoski transferowe: https://www.transfermarkt.pl/stal-mielec/geruechte/verein/22431

Skrót meczu z Wisłą Kraków:

Resovia Rzeszów

Z kolei Resovia, już w piątek (07.08.2020) wróciła do treningów przy Wyspiańskiego.  Podobnie jak Mielczanie, drużyna z Rzeszowa, przeprowadziła kilka transferów. Z klubem pożegnało się 8 zawodników, z czego Majchrowicz i Antkowiak zakończyli wypożyzcenie (wrócili odpowiednio do Cracovii i Miedzi Legnica). Do Resovii z wypożyczenia wróciło 5 zawodników, jednak do ekipy dołączyli 3 nowi. Mowa tu o: Cezarym Demianiuku, Przemysławie Brychliku oraz Michale Kuczaleku (wszyscy Olimpia Elbląg). Dodatkowo, w ostatnim treningu byli testowani 3 kolejni zawodnicy. Mowa tu o bramkarzu, obrońcy i pomocniku. Dodatkowo, w najbliższą sobotę (08.08.2020), naszą drużynę czeka pierwszy mecz sparingowy, z Hutnikiem Kraków.

Wszystkie transfery Resovii: https://www.transfermarkt.pl/cwks-resovia/transfers/verein/10704/saison_id/2020

Kulisy meczu barażowego ze Stalą Rzeszów:

Nasze prognozy na drużyny rzeszowskie

Podsumowując, pokusimy się o wystawienie prognoz na najbliższy sezon dla obu podkarpackich drużyn. Zaznaczamy jednak, że prognoza ta jest wystawiana 07.08.2020 r. i może się jeszcze zmienić na przestrzeni najbliższych tygodni. Zacznijmy od Stali. Przede wszystkim, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że z Ekstraklasy spada tylko jedna drużyna. Dodatkowo Stal, na tle innych drużyn, nie wygląda najgorzej pod względem transferów (gorzej wyglądają chociażby obie pozostałe drużyny). Na ławce mają oni również dobrego specjalistę w postaci trenera. Dobrze wygląda również formacja defensywna,  a transfer Tomczyka nadaje pewnych rumieńców całej ekipie. Mielczanie, grają również bardzo interesujący futbol i utrzymanie swojego stylu może być kluczowe (podobnie jak Raków w ubiegłym roku).  Naszym zdaniem, Stal stać na zajęcie miejsc 10-13. Swój pierwszy mecz, Stal rozegra 23.08.2020 r. o godz. 12.30 w Płocku.

Z Resovią, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. 1 Liga, w tym sezonie, będzie bowiem bardzo silna i ciężko będzie osiągnąć w niej dobry wynik. Duże nadzieje budzi fakt, że również tylko jedna drużyna spada. Kluczowe wydają się być transfery. Resovia musi przeprowadzić kilka transferów, które jasno wzmocnią tą ekipę. Na chwilę obecną bowiem, transfery nie wyglądają zbyt dobrze. Ufamy jednak, że Szymon Grabowski i zarząd, mają pomysł na drużynę i niedługo będziemy mogli go poznać. Jeśli chodzi o nasze przewidywania, to na ten moment stawiamy na miejsca 13-14. Choć może być to ocena na wyrost.

Terminarz 1 Ligi: http://www.90minut.pl/liga/1/liga11234.html

Terminarz Ekstraklasy:  http://www.90minut.pl/news/305/news3053433-Terminarz-Ekstraklasy-2020-21.html

Autor: Krauz Sebastian

Polub i udostępnij