AktualnościPodkarpacieRzeszówSport

eWinner 2 Liga: Dawid Olejarka trafi do Ekstraklasy? To niemal pewne!?

Coraz więcej wskazuje na to, że Dawid Olejarka już niedługo zamieni Stal Rzeszów na Radomiaka Radom. Jak podaje Szymon Janczyk z portalu Weszło.com, transfer jest już na ostatniej prostej.

O tym, że Dawid Olejarka jest jednym z najciekawszych piłkarzy młodego pokolenia w eWinner 2 Lidze, nie trzeba mówić nikomu. W poprzednich rozgrywkach ligowych zanotował on 35 meczów w 2 lidze, w których zdobył 8 bramek. Obecny sezon jest nieco gorszy jeśli chodzi o liczby (raptem 1 bramka i asysta przy nieco ponad 600 minutach spędzonych na boisku), ale 20-latek jest kluczową postacią swojego zespołu i fakt, że Stal jest liderem 2 Ligi z przewagą 7 punktów nad Chojniczanką, to w dużej mierze jego zasługa. Dobry poprzedni sezon, pozwolił mu na przedłużenie obowiązującego kontraktu ze Stalą Rzeszów do 30 cze 2024 r. Coraz więcej wskazuje jednak na to, że Olejarka może już niedługo opuścić Stal. Radomiak Radom jest podobno blisko, pozyskania młodego piłkarza.

Nie tylko Radomiak, ale on jest najbliżej

– Dawid Olejarka ze Stali Rzeszów ma pojechać z klubem na obóz do Turcji, co oznacza, że rozmowy są zaawansowane. To młodzieżowiec, który może grać na kilku ofensywnych pozycjach– tak na temat transferu młodzieżowca Stali wypowiedział się Szymon Janczyk, czyli jeden z tych dziennikarzy, którzy o Radomiaku wiedzą wszystko.

Jak podaje dziennikarz Weszło.com, Dawid Olejarka zostanie wypożyczony do klubu z Radomia. Beniaminek Ekstraklasy będzie miał opcję wykupu wpisaną w umowę transferu, którą będzie mógł aktywować po sezonie. Rozmowy mają być zaawansowane.

O młodzieżowca ma pytać również Warta Poznań, która potrzebuje wzmocnień na „pozycję młodzieżowca”. Olejarkę przymierzano również do Bruk-Bet Termalik Nieciecza i Wisły Kraków, ale to właśnie Radomiak ma być następnym pracodawcom 20-latka.

 

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/5628-ewinner-2-liga-dawid-olejarka-trafi-do-ekstraklasy-to-niemal-pewne

Polub i udostępnij