AktualnościPodkarpacieSport

eWinner 2 Liga. Stal Rzeszów kontraktuje dwóch nowych piłkarzy

Stal Rzeszów poinformowała o zakontraktowaniu dwóch nowych piłkarzy. Mowa tu o obrońcy oraz bramkarzu.

Samuel Kuc

Samuel Kuc został nowym zawodnikiem Stali Rzeszów. 23-letni obrońca związał się z klubem dwuletnim kontraktem.

Samuel Kuc przygodę z dorosłą piłką rozpoczął w rezerwach FK Zeleziarne Podbrezova. Następnie bronił barw Tatran Liptovsky Mikulas, do którego trafił na zasadzie wypożyczenia. Przed sezonem 2019/2020 przeszedł do FC Kosice, w którym występował przez ostatnie dwa sezony. W sumie wystąpił w 6 meczach słowackiej ekstraklasy i 47 spotkaniach II ligi.

– Samuel Kuc trafia do nas po testach, którymi potwierdził, że profilem pasuje do tego, czego oczekujemy od środkowego obrońcy. Bardzo liczymy, że pod okiem całego sztabu szkoleniowego rozwinie się i wesprze zespół w trakcie długiego sezonu – powiedział Jarosław Fojut, dyrektor sportowy Stali Rzeszów.

Krystian Stępniowski

Krystian Stępniowski został nowym zawodnikiem Stali Rzeszów. 28-letni bramkarz związał się z klubem roczną umową.

Stępniowski pierwsze piłkarskie kroki stawiał w drużynach juniorskich Hutnika Kraków, z której przeszedł do Puszczy Niepołomice. Po dwóch sezonach przeniósł się do Cracovii, której barwy bronił z przerwą na rundę w Pogoni Siedlce przez pięć lat. Przez ostatnie dwa sezony Stępniowski występował w pierwszoligowym Zagłębiu Sosnowiec.

– Krystian trafił do nas ze względu na niefortunną i niebezpieczną kontuzję Gerarda Bieszczada. Na niego oczywiście liczymy i wierzymy w jego powrót, natomiast potrzebowaliśmy szybkiej reakcji. Bardzo pomógł nam w tym procesie Radek Hołubiec, który pomógł nam zidentyfikować profil bramkarza jakiego chcemy – powiedział Jarosław Fojut, dyrektor sportowy Stali Rzeszów.

 

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/rzeszow/4038-ewinner-2-liga-stal-rzeszow-kontraktuje-dwoch-nowych-pilkarzy

Polub i udostępnij