AktualnościPodkarpacieSport

Iskra Zgłobień zwycięzcą Turnieju o Puchar Burmistrza Boguchwały

Tegoroczne rozgrywki o Puchar Burmistrza Boguchwały w Piłce Nożnej rozpoczęły się od meczu eliminacyjnego, w którym Płomyk Lutoryż po serii rzutów karnych pokonał Novi Nosówka. W regulaminowym czasie padł remis 1:1.

Mecze półfinałowe rozegrano 25 lipca na stadionie w Zgłobniu. Broniąca tytułu Jedność Niechobrz rywalizowała z Gromem Mogielnica. W początkowym fragmencie mecz był wyrównany, ale końcówka należała do drużyny z Niechobrza, która ostatecznie wygrała 4:0. W drugim półfinale do przerwy Płomyk Lutoryż remisował z Iskrą Zgłobień 1:1, ale druga część meczu należała do gospodarzy ze Zgłobnia, którzy strzelili sześć bramek i zwyciężyli 7:1.

Decydujące spotkania rozegrano na stadionie w Mogielnicy. W pojedynku o III miejsce triumfował Płomyk Lutoryż. Decydujące okazało się ostatnie 5 minut pierwszej połowy, kiedy to w krótkim odstępie czasu zespół z Lutoryża zdobył trzy bramki. Po zmianie stron Grom odpowiedział tylko jednym trafieniem. Mecz finałowy był bardzo wyrównany. O zwycięstwie zadecydowała jedna bramka, którą w 60 minucie zdobyła Iskra Zgłobień i ostatecznie pokonała obrońcę tytułu Jedność Niechobrz.

Pamiątkowe puchary dla drużyn, a także vouchery na zakup sprzętu sportowego wręczyli Burmistrz Boguchwały Wiesław Kąkol oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Boguchwale Tadeusz Rak.

Wydarzeniom sportowym towarzyszył piknik rodzinny organizowany przez Lokalny Ośrodek Kultury „Razem” w Niechobrzu. Na stadionie w Mogielnicy zagrała Orkiestra Dęta Gminy Boguchwała, zaprezentowały się także grupy artystyczne działające przy LOK „Razem”. Na najmłodszych czekały atrakcje w postaci dmuchawców, zabaw z animatorami, malowania twarzy. Na koniec odbył się koncert Queen Akustycznie.

 

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/boguchwala/4110-iskra-zglobien-zwyciezca-turnieju-o-puchar-burmistrza-boguchwaly

Polub i udostępnij