AktualnościPodkarpacieRzeszówSport

Jest decyzja Trybunału PZM w sprawie walkowera w Rzeszowie!

6 czerwca bieżącego roku miał być dniem święta rzeszowskiego żużla. Okazał się wielkim skandalem i blamażem organizacyjnym. Spotkanie 7R Stolaro Stali Rzeszów z OK Bedmet Kolejarzem Opole zakończyło się walkowerem przyznanym przyjezdnym.

Przypomnijmy, w niedzielę 6 czerwca 7R Stolaro Stal Rzeszów miało pojechać pierwszy mecz na własnym stadionie z OK Bedmet Kolejarz Opole. Według wstępnych planów mecz miał się odbyć o 12. Jednak ze względu na pracy torowe spotkanie przesunięto początkowo na godz. 13. Z kolei po tym tor w dalszym ciągu ponownie nie nadawał się do jazdy. Wobec takiego rozwoju wydarzeń spotkanie zostało odwołane, a goście z Opola dostali walkowera. Więcej o tym pisaliśmy w artykułach:

Jest decyzja Trybunału PZM

Posiedzenie w sprawie meczu, który został rozegrany 6 czerwca w ramach drugiej kolejki 2. Ligi Żużlowej, odbyło się we wtorek.

– Decyzja weryfikacyjna o nałożonym przez GKSŻ walkowerze została utrzymana w mocy przez Trybunał PZM– powiedział Sportowym Faktom Łukasz Szmit, członek GKSŻ.

Klub utrzymywał, że kłopoty z torem wynikały z decyzji o jego zbronowaniu, którą miało podjąć jury zawodów. Trybunał PZM zapoznał się jednak z wszystkimi dokumentami i nie podzielił linii obrony, którą forsował klub. W związku z czerwcowymi wydarzeniami 7R Stolaro Stal otrzymała karę w wysokości 50 tysięcy złotych w zawieszeniu na sześć miesięcy oraz zwrócić koszty, które poniósł klub z Opola, a także telewizja.

 

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/4256-trybunal-pzm-podjal-decyzje-w-sprawie-walkowera-w-rzeszowie

Polub i udostępnij