Rzeszów

KAS walczy z podziemiem hazardowym

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej we współpracy z policjantami zabezpieczyli 8 nielegalnych  automatów służących do gier hazardowych. Od początku roku funkcjonariusze KAS z Podkarpacia zatrzymali 105 urządzeń do gier działających niezgodnie z ustawą o grach hazardowych.

 

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu wspólnie z funkcjonariuszami Policji przeprowadzili na terenie Przemyśla i Jarosławia działania  ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.

Podczas kontroli w lokalach na terenie obydwu miast zabezpieczono łącznie 8  nielegalnych automatów do gier hazardowych.  Przeprowadzone eksperymenty gry potwierdziły hazardowy charakter urządzeń znajdujących się w kontrolowanych lokalizacjach.   Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu.

Dodatkowo w jednym z lokali funkcjonariusze Policji ukarali grającą na automatach osobę mandatem w wysokości 500 zł za nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów związanych z sytuacją epidemiczną.

 

Walcząc z nielegalnym hazardem, funkcjonariusze KAS na Podkarpaciu zatrzymali od początku roku 105 urządzeń do gier działających niezgodnie z ustawą o grach hazardowych.

Polub i udostępnij