AktualnościPolitykaRzeszów

Kasprzak, PSL: Kosiniak-Kamysz przywróci ład konstytucyjny w Polsce

W ostatnim czasie mamy w kraju znaczny przyrost liczby zachorowań. Od sytuacji epidemicznej może zależeć przeprowadzenie wyborów prezydenckich. Władysław Kosiniak-Kamysz jest gwarantem przywrócenia spokoju i ładu konstytucyjnego w Polsce. 

W ostatnim czasie obserwujemy gwałtowny przyrost zachorowań. Widać to szczególnie na Śląsku, ale także i w innych regionach naszego kraju. Wspomniał także o „odpuszczeniu” Podkarpacia pod względem liczby wykonywanych testów na obecność koronawirusa. jak i ich niewystarczającej liczbie w całym kraju. Według posła PSL rząd oszczędza na testach oraz „robi politykę” na statystykach.

– Walka o zdrowie Polaków jest jednym z naszych głównych priorytetów. ,,Zagrożenie dalej istnieje, cały czas jesteśmy przed spodziewanym szczytem zachorowań”. Zarzucamy także rządowi wprowadzanie wielu kombinacji, nie przekładających się na efektywną walkę z wirusem.

Drugim postulatem jest pomoc dla przedsiębiorców. Zarzuty wobec rządu w tej kwestii sprowadzają się do kłopotów z uzyskaniem wsparcia oraz jego „wyrywkowym” charakterem. Szczególnie dotyczy to małych firm.

Ostatni postulat odnosi się do „powrotu do normalności w kraju” oraz zapewnieniu ładu konstytucyjnego. Zgoda narodowa i zakończenie wewnętrznych podziałów jest fundamentem dla przyszłych relacji w polskim państwie. Kluczem do tego ma być ustabilizowanie sytuacji systemowej, oraz przeprowadzenie wyborów.

 

Polub i udostępnij