AktualnościPodkarpacie

Kompletnie pijany kierowca bez uprawnień złapany przez policję

Prawie 4 promile alkoholu w organizmie miał kierujący peugeotem, który został zatrzymany przez policjantów z zespołu patrolowo-interwencyjnego przeworskiej komendy. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Wczoraj przed 16, na ulicy Jasnej w Przeworsku, policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem, 49-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego. Badanie stanu trzeźwość przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości 49-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

– Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach– powiedzieli policjanci.

 

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/4019-kompletnie-pijany-kierowca-bez-uprawnien-zlapany-przez-policje

Polub i udostępnij