PodkarpacieRegion WschodniRzeszów

Lewica: Robert Biedroń rusza z nową siłą na kampanię

Robert Biedroń rusza z nową siłą na kampanię. Działacze podkarpackiej Lewicy apelują do wyborców Lewicy o udzielenie poparcia dla Biedronia. W Radzie Miasta Przemyśla nastąpił przewrót. –Nie ma także naszej zgody na działanie niektórych radnych w Przemyślu – mówi poseł Wiesław Buż.

Kampania wyborcza rozpoczyna się od nowa. Każdy z kandydatów znalazł się w nowej sytuacji. Niektórzy kandydaci wzmocnili się, a niektórzy osłabli. Widać to szczególnie po wynikach sondażowych w ostatnich tygodniach. Nowa Lewica ma nadzieję, że Robert Biedroń znajdzie się w drugiej turze wyborów, a przynajmniej powtórzy wynik z wyborów parlamentarnych – mówi podkarpacki poseł Lewicy, Wiesław Buż.

W żadnym wypadku nie ma mowy o zamianie kandydata. Decyzją Lewicy Robert Biedroń w pierwszej kolejności odwiedzi tereny zachodniej Polski. Naszym marzeniem jest jego wejście do drugiej tury. Wzywamy wszystkich naszych wyborców, aby w pierwszej turze oddali głos na naszego kandydata – tak na konferencji prasowej mówił poseł Wiesław Burz.

Lewica ma zamiar uruchomić sieć biur parlamentarnych w całym województwie. Ma to znacząco pomóc w kampanii prezydenckiej. Mają one powstać przynajmniej w pięciu okręgach. Takie  istnieją już w Ustrzykach Dolnych i Nisku. Kolejne biuro ma powstać także w Kolbuszowej.

Na konferencji prasowej poruszono także sprawę, która wydarzyła się w ostatnim czasie w Przemyślu. Tamtejszy klub radnych SLD podjął decyzję o wstąpieniu do nowej koalicji rządzącej w Radzie Miasta Przemyśla. Tym samym dotychczasowa koalicja złożona z radnych Koalicji Obywatelskiej i klubu Wspólnie dla Przemyśla (dawniej Kukiz’15) straciła władzę. Przejęli ją radni z PiS, SLD, Stowarzyszenia Regia Civitas i jedna radna niezależna (do rady weszła pod szyldem Kukiz’15). Decyzja nie była konsultowana z władzami wojewódzkimi SLD. W związku z tym na mocy decyzji Włodzimierza Czarzastego wykluczono z klubu radnych SLD Janusza Zapotockiego oraz Tomasza Kulawika. Klub natomiast nie zrywa współpracy z Panią radną Nowak. 

Sprawa ma podłoże obyczajowe. Serwisy plotkarskie w ostatnim rozpisują się o romansie pomiędzy dwójką tamtejszych radnych. Romans radnych miał być głównym powodem zmiany koalicji.

Całość konferencji zobacz w poniższym filmie:

Polub i udostępnij