AktualnościRzeszów

MAŁY JUBILEUSZ SKO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 17 W RZESZOWIE

Nasza przygoda z SKO rozpoczęła się pięć lat temu wraz z założeniem konta  w banku PKO BP 1 Oddział w Rzeszowie.  W grudniu 2015 r. założyliśmy szkolny blog Szkoła Podstawowa nr 17 na platformie www.szkolneblogi.pl 

W prowadzonym przez opiekuna SKO Marię Staniszewską bloga staramy się na bieżąco informować o naszych osiągnięciach. Opisujemy wydarzenia, docieramy przez to do coraz większej liczby osób. Promujemy ważne wydarzenia z życia szkoły i społeczności lokalnej.

Uczniowie mają możliwość zdobycia wiedzy z dziedziny małej ekonomii jak również poznać tajniki działania i pracy  banku. Idzie nam coraz lepiej, zwiększa się pozytywna świadomość oszczędzania wśród  rodziców i uczniów. Dowodem tego jest z roku na rok większa liczba członków SKO. Organizujemy konkursy, informujemy o osiągnięciach SKO-wiczów. Możemy się pochwalić naszymi sukcesami w zdobywaniu wysokich lokat  w prestiżowych konkursach. Pozwolę sobie wspomnieć o najważniejszych, w których braliśmy udział. Były one organizowane przez Powszechną Kasę Oszczędności Bank Polski Spółkę Akcyjną   z siedzibą w Warszawie. Zdobyliśmy nagrodę II stopnia w Konkursie dla Szkół  i Nauczycieli za rok 2018/2019  (nagroda to 2000 zł dla szkoły) oraz Srebrną Odznakę dla opiekuna SKO (nagroda wręczana jest w październiku 2019 r. w Warszawie). Otrzymaliśmy również tytuł  „Blog miesiąca grudnia 2019”. To szczególnie ważne wyróżnienie, gdyż na ponad 800  blogów nagrodę taką co miesiąc otrzymuje w Polsce tylko pięć spośród nich   i nam właśnie się to udało. Przystąpiliśmy  też do ogólnopolskiego konkursu pod nazwą „Konkurs dla Szkół na 85-lecie SKO”, w którym mamy nagrodę II stopnia (robot do nauki programowania)

Nasze SKO stoi na straży ochrony danych osobowych angażując się  w organizowane w szkole różne akcje i programy. Jednym z projektów, w którym wzięliśmy udział, był program „Twoje dane – Twoja sprawa”. SKO-owicze uczestniczyli w debatach z udziałem Zastępcy Inspektora Ochrony Danych Urzędu Miasta Rzeszowa Mariusza Stochli,  przedstawicielki banku PKO BP 1 Oddział w Rzeszowie Pani Agnieszki Noga, Rady Rodziców oraz Dyrektora SP 17 mgr Mirosławy Leśniak, na których dowiadywali się bardziej szczegółowo na temat ochrony danych osobowych. Zdobyta wiedza pozwoliła im przy współpracy szkolnego koordynatora ODO Pani Iwony Niedzielskiej – Taźbier opracować glosariusze, karty pracy, quizy, scenariusze lekcji  służące inny uczniom, nauczycielom do pogłębiania wiedzy z tej dziedziny. Wszystkie materiały przygotowane przez uczniów i Panią koordynator  zawarte zostały w publikacji obejmującej 47 stron i opracowanej przez Panią Iwonę Niedzielską–Taźbier. Publikacja ta została zgłoszona do konkursu organizowanego przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Warszawie. W ramach X jubileuszowej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”.  Treści w niej zawarte zostały docenione przez komisję konkursową i otrzymaliśmy III miejsce w Polsce.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat naszej prężnie działającej Szkolnej Kasy Oszczędności, zapraszam    na stronę szkolnego bloga

https://www.szkolneblogi.pl/blogi/szkola-podstawowa-nr-17-w-rzeszowie/  i stronę szkoły

http://www.sp17.resman.pl/

Autorem tekstu i zdjęć jest Maria Staniszewska

Polub i udostępnij