AktualnościKulturaRzeszów

Miasto Rzeszów o odmrażaniu kultury

Dzisiejszego dnia odbyła się konferencja władz miasta Rzeszowa na temat odmrażania szeroko pojętej kultury po zniesieniu przez rząd kolejnych obostrzeń. Na konferencji był obecny min. wiceprezydent miasta Stanisław Sieńko oraz dyrektor wydziału sportu, kultury i turystyki Katarzyna Pawlak. 

Pandemia koronawirusa przyniosła dla wszystkich jednostek zupełnie nowe wyzwania, bowiem większość z nich musiała przenieść swoją działalność do internetu. Jednak w dalszym ciągu zakazane jest organizowanie imprez masowych. Miasto jednak będzie musiało sobie poradzić z ograniczeniami imprez do 150 osób.

– Kultura jest bardzo ważnym elementem w życiu mieszkańców Rzeszowa. Organizacja imprez kulturalnych będzie zorganizowania ściśle o zalecenia GIS-u. Mamy jednak rozwiązania, które funkcjonują na dzień dzisiejszy i na pewno będziemy chcieli z nich skorzystać – tak mówił na konferencji prasowej wiceprezydent Sieńko.

Już od przyszłego tygodnia miasto Rzeszów wznowi działalność instytucji kultury oraz szeroko pojętych NGO-sów. Miasto Rzeszów planuje w tym roku organizację imprez kulturalnych na fontannie multimedialnej czy bulwarach nad Wisłokiem. Nowością także jest, że scena na rynku nie jest już dostępna.

– Myślę, że cały czas na lepsze zmieniają się wytyczne rządu w tym zakresie. Na ten rok planowanych jest zorganizowanie ok. 27 wydarzeń kulturalnych – tak dodała dyrektor Katarzyna Pawlak.

Przypomnijmy, że jedną z najważniejszych wizytówek Rzeszowa jest sport. Pierwszy mecz żużlowy na Stadionie Miejskim odbędzie się 8 ensierpania. 11-13 sierpnia na hali Podpromie wystartuje PlusLiga, gdzie Asseco Resovia Rzeszów zagra z Treflem Gdańsk. Zaś tydzień później ruszy Siatkarska Liga Kobiet.

Pierwszą imprezą zorganizowaną w plenerze będzie ,,Toast na cześć Tomasza Stańko”. Planowane jest także zorganizowanie 16 Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Rzeszów Capartia Festival w dniach 22-23 sierpnia oraz Rockowej Nocy na bulwarach 29 sierpnia. Nowością będzie także zorganizowanie Festiwalu Muzyki Alternatywnej przez Estradę Rzeszowską . Na razie nie wiadomo jak będzie wyglądała organizacja Europejskiego Stadionu Kultury z powodu zamknięcia granic naszego państwa.

Całości konferencji jest do obejrzenia w poniższym filmie.

 

 

 

 

Polub i udostępnij