AktualnościPodkarpacieZdrowie

,,Mundurowe braterstwo krwi”- akcja honorowego oddania krwi

Ludzkie życie nie ma swojej ceny. Czasami, aby je uratować wystarczy bezinteresowna pomoc drugiego człowieka. „Mundurowe braterstwo krwi” – pod taką nazwą Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, wspólnie z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów w Rzeszowie, zorganizowała honorowe oddawanie krwi.

Podkarpaccy policjanci, pracownicy Policji, wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej i straży granicznej, przedstawicielami służby więziennej i żołnierzami, podzielili się tym bezcennym darem. Podczas dzisiejszej akcji – srebrnym i brązowym odznaczeniem, wyróżnionych zostało dwoje funkcjonariuszy – honorowych dawców krwi.

– Honorowe krwiodawstwo, to nie tylko wspaniała idea, jest to przede wszystkim metoda, dzięki której można uratować ludzkie życie. Każdy z nas jest źródłem tego wspaniałego leku. Oddając go bezinteresownie, wspieramy lekarzy w ich codziennej walce o życie drugiego człowieka. Mając na względzie to, że z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na krew, zwłaszcza w obecnej sytuacji i tym razem zarówno podkarpaccy policjanci, pracownicy Policji, jaki i ich koledzy ze służby więziennej, straży granicznej, straży pożarnej oraz żołnierze, postanowili wesprzeć tę szlachetną inicjatywę i podzielić się bezcennym darem– mówili policjanci.

 

Więcej: https://www.rzeszow112.pl/rzeszow/3196-mundurowe-braterstwo-krwi-akcja-honorowego-oddania-krwi

Polub i udostępnij