AktualnościPodkarpacieRzeszówSport

Nie żyje Jan Kustra, były zawodnik i trener Stali Rzeszów

W wieku 71 lat zmarł pan Jan Kustra – były piłkarz i trener grup młodzieżowych Stali Rzeszów, w latach 1998-2000 szkoleniowiec pierwszej drużyny seniorów biało-niebieskich, nauczyciel wychowania fizycznego w V Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego SMS w Rzeszowie.

Jak wspominał Łukasz Szczoczarz w jednej z rozmów, która ukazała się na łamach klubowych mediów, to dzięki panu Janowi rozpoczął treningi z I zespołem i mógł zadebiutować w biało-niebieskich barwach.

– „Chodziłem wtedy do V liceum, a trenerem Stali Rzeszów, był trener Kustra, który pracował u nas również jako wuefistą. Pamiętam, że na jednej z lekcji przyszedł do naszej klasy i powiedział „Młody dzisiaj przychodzisz na trening I drużyny”. To był zdaje się poniedziałek, a w środę Stal grała mecz ligowy. Więc potrenowałem z drużyną dwa razy, a już w środę trener wziął mnie do kadry meczowej. Miałem wtedy 16 lat, wpuścił mnie na boisko, a ja odwdzięczyłem się dwoma bramkami. To był mecz z Proszowianką, który wygraliśmy 4:0.”

 

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/5809-nie-zyje-jan-kustra-byly-zawodnik-i-trener-stali-rzeszow

Polub i udostępnij