AktualnościPodkarpacie

Nielegalne papierosy nie trafią na rynek

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie z policjantami z Niska zatrzymali 735 paczek papierosów na terenie powiatu niżańskiego.

Nisko

Funkcjonariusze KAS i Policji prowadzili wspólne działania na terenie powiatu niżańskiego, ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego obrotu wyrobami tytoniowymi.

W wyniku przeszukania jednej z posesji ujawnili 735 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar znajdował się w pomieszczeniach mieszkalnych oraz piwnicy. Mężczyzna, który przechowywał papierosy złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i tytułem grożącej kary grzywny wpłacił 4 tys. złotych. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Nisku.

Budomierz

Podczas kontroli wjeżdżającego do Polski samochodu, funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt 340 paczek papierosów. Nielegalny towar ukryty był w siedzeniach. W wykryciu papierosów pomagała labradorka Luna. Kierujący pojazdem ob. Polski przyznał się do własności papierosów. Dalsze postępowanie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu.

Polub i udostępnij