AktualnościRzeszów

Nienawiść wobec Podkarpacia

Emocje powyborcze jeszcze nie opadły. Zrodziły one nienawiść wobec Podkarpacia. Wciąż możemy spotkać się z komentarzami, opiniami, krytyką a także kpinami wobec wyniku wyborów. Na Podkarpaciu prezydent Andrzej Duda uzyskał największe poparcie (70,92%). W związku z tym na elektorat ponownie urzędującego prezydenta spadło wiele słów krytyki przesyconych nieraz obraźliwymi frazami.

Działające w tym regionie lewicowe Przedwiośnie nie zgadza się na nienawiść skierowaną wobec kogokolwiek. Młodzieżówka Wiosny organizuje pokojową manifestację pod hasłem  Nie hejtujcie Podkarpacia. Odbędzie się ona 20 lipca w poniedziałek o godz. 17 na rzeszowskim rynku. Ma ona być wyrazem sprzeciwu wobec wszelkiej nienawiści skierowanej do wyborców Andrzeja Dudy.

Młodzi pragną wszystkim przypomnieć o równości każdego człowieka niezależnej od jego poglądów politycznych.  Na Podkarpacie bowiem spadło wiele hejtu za tak wysokie poparcie A.Dudy. W sieci można znaleźć memy i prześmiewcze teksty dotyczące mieszkańców i wyborców Południowej Polski. Jest to krzywdzące i nie powinno mieć miejsca. Przemilczenie nienawiści zawsze jest złe, Przedwiośnie ma zamiar jej przeciwdziałać w każdym wymiarze.

Infografika o wydarzeniu
Infografika wydarzenia
Polub i udostępnij