AktualnościPodkarpacie

Nietrzeźwy rowerzysta sprawcą groźnego wypadku

Nietrzeźwy rowerzysta doprowadził do kolizji drogowej. Kierujący rowerem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w bok ciężarowego mana. Rowerzyście nic poważnego się nie stało, w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu.

Dzisiaj po godz. 11, dyżurny przeworskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Tryńcza. Na miejsce interwencji udali się policjanci sieniawskiego komisariat. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący rowerem, 79-letni mieszkaniec gminy Tryńcza, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ciężarowemu volvo i uderzył w bok pojazdu. W wyniku zdarzenia rowerzyście nic poważnego się nie stało.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, że kierujący rowerem miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem.

– Przypomnijmy. Za jazdę rowerem w stanie po spożyciu alkoholu, czyli od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie, grozi mandat w wysokości od 300 do 500 złotych. Natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości, tj. powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie, stróże prawa mogą nałożyć mandat w wysokości 500 złotych– powiedzieli policjanci.

 

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/3959-nietrzezwy-rowerzysta-sprawca-groznego-wypadku

Polub i udostępnij