AktualnościPodkarpacieSport

Numer Miesiąca: nagroda dla Rafała Strączka

Bramkarze upodobali sobie zdobywanie nowej nagrody przyznawanej od początku sezonu przez Ekstraklasę SA i Totalizator Sportowy – Numer Miesiąca! Statuetkę za grudzień otrzyma Rafał Strączek, który obronił dwa rzuty karne w jednym meczu. To już trzeci golkiper z tym wyróżnieniem!

Dla Rafała Strączka mecz 18. kolejki przeciwko Bruk-Bet Termalice Nieciecza był dopiero 40. występem na poziomie PKO BP Ekstraklasy. W tym właśnie spotkaniu udało mu się dokonać czegoś, czego w najlepszej polskiej lidze nie widzieliśmy w XXI wieku ani razu!

Bohater jakiego Mielec potrzebował

Przy prowadzeniu 1:0 czerwoną kartkę za zagranie ręką na linii bramkowej czerwoną kartkę otrzymał Krystian Getinger, a do wykonania jedenastki stanął jeden z najlepszych egzekutorów karnych w tym sezonie – Piotr Wlazło. W tym momencie Strączek po raz pierwszy pokazał swój kunszt, broniąc uderzenie kapitana beniaminka.

Niedługo po przerwie bramkarz znów został wystawiony na próbę, kiedy do kolejnej jedenastki podszedł Muris Mesanović. 22-letni Strączek wyczuł intencje Bośniaka i obronił drugi rzut karny tego dnia, w konsekwencji ratując trzy punkty dla gospodarzy i zapewniając sobie nagrodę Numer Miesiąca za grudzień 2021!

Wybór Numeru Miesiąca w PKO Bank Polski Ekstraklasie 2021/22 każdorazowo dokonywany jest na podstawie wydarzeń meczowych, tradycyjnych statystyk dostarczanych przez InStat oraz na danych biegowych od ChyronHego. W każdym miesiącu Ekstraklasa wspólnie z Totalizatorem Sportowym decyduje, które statystyki, wydarzenia lub rekordy zostaną nagrodzone.

Ze wszystkich zawodników oraz zespołów nagrodzonych statuetkami w poszczególnych miesiącach, to kibice wybiorą zdobywcę nagrody na „Numer Sezonu”. Głosować będzie można na stronie Ekstraklasa.org oraz w oficjalnej aplikacji mobilnej. Nagrodę piłkarz lub drużyna odbierze na uroczystej Gali Ekstraklasy, gdzie co roku wyróżniani są najlepsi w sezonie.

 

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/5576-pko-bp-ekstraklasa-numer-miesiaca-nagroda-dla-rafala-straczka-za-dwa-obronione-rzuty-karne

Polub i udostępnij