AktualnościRzeszówSport

ORLEN Wyścig Narodów w Rzeszowie. Drugi etap wygrał holender Olav Kooij. Polak na 5. miejscu.

ORLEN Wyścig Narodów w Rzeszowie. Drugi etap zawodów wygrał holender Olav Kooij. Reprezentant Polski Bartosz Rudyk zajął 5 miejsce.

12 i 13 września 2020 w Rzeszowie odbył się Orlen Wyścig Narodów należący do cyklu UCI Nations Cup. Zawody były przeznaczone dla zawodników poniżej 23 roku życia. Na starcie stanęli młodzi reprezentanci m.in. Polski,  Rosji, Holandii, Czech, Niemiec. W pierwszym etapie kolarze przejechali drużynowo 27 kilometrową pętle na czas. Na podium stanęła reprezentacja Holandii uzyskując czas 32.04 . Polscy zawodnicy uplasowali się na 5. miejscu. W drugim etapie rozegrał się wyścig ze startu wspólnego. Kolarze mieli do przejechania 135 km trasę. Wyścig wygrał holender Olav Kooij. Zajął on także pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji indywidualnej. Reprezentant Polski Bartosz Rudyk znalazł się w ścisłej czołówce zdobywając 5 miejsce.