AktualnościPodkarpacie

Pijany mężczyzna spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

Dębiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierując audi, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Po zatrzymaniu okazało się, że był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 1,5 promila. Za popełnione czyny odpowie przed sądem.

 

Dziś w nocy około godz 2, dyżurny otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na autostradzie A4. Z przekazanych informacji wynikało, że sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący audi z dużą prędkością uderzył w tył jadącego przed nim bmw. W wyniku zderzenia bmw zatrzymało się na poboczu, a kierujący audi odjechał. Kilkaset metrów dalej policjanci dębickiej drogówki ujawnili pojazd sprawcy. Kierowca oddalił się pieszo.

Kilkanaście minut później patrol dębickiego wydziału prewencji zatrzymał kierowcę audi w Paszczynie. Kierującym i sprawcą kolizji okazał się 33-letni mieszkaniec Krakowa, obywatel Mołdawii, który był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1,3 promila.

33-latek został zatrzymany do wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. Mężczyzna odpowie również przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

 

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/5594-pijany-mezczyzna-spowodowal-kolizje-i-uciekl-z-miejsca-zdarzenia

Polub i udostępnij