AktualnościPodkarpaciePolityka

PiS grozi radnemu i nauczycielom w związku z udziałem w protestach.

W Polsce od 18 dni nie ustają protesty w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego odnośnie aborcji eugenicznej. Na ulicach wciąż pojawiają się tłumy osób – zarówno mężczyzn jak i kobiet – w różnym wieku. Strajkują nastolatkowie, dorośli, dzieci oraz seniorzy.
Udział w Strajku Kobiet nie pozostał bez konsekwencji także dla radnego powiatu Lubaczowskiego i wicedyrektora Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, Marcina Piotrowskiego.
Udziałem Piotrowskiego w zgromadzeniu zainteresowała się posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Teresa Pamuła. Postanowiła wystosować pisma do Przewodniczącego Rady Powiatu Lubaczowskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Cieszanów.

Partia rządząca skoncentrowała się również na nauczycielach. W jednym ze swoich wpisów MEN poinformował o podjęciu odpowiednich kroków przeciwko niektórym nauczycielom.

Pismo posłanki oraz reakcje na post ministerstwa opisaliśmy w poniższym linku:https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/1191-pis-grozi-radnemu-i-nauczycielom-w-zwiazku-z-udzialem-w-protestach

Polub i udostępnij